Villarreal, 04. 12. 2014 19.39 |

Nogometaši Villarreala so na prvi tekmi šestnajstine finala španskega kraljevega pokala z 2:1 slavili v gosteh pri Cadizu. Gostje so tekmo sicer končali le z devetimi nogometaši, brez izključenega Adriana Martina in poškodovanega Israela Puerta.

Villarreal je na gostovanju pri članu španske tretje lige stvari hitro postavil na svoje mesto. Po začetnem 'otipavanju' se je namreč sam pred vratarjem Ricardom Alonsom znašel Gerard Moreno in ga brez težav ugnal. Zgolj tri minute pozneje so gostje zadeli še drugič. Po zmedi v domačem kazenskem prostoru je bil uspešen Nauel Leiva. Gostitelji so v drugem polčasu zaigrali precej bolje in zasluženo znižali zaostanek. Po podaji iz kota je bil pred golom Villarreala najbolj zbran Aitor Arregi. Gostom so počasi popuščali živci in v 58. minuti je Adrian Martin z grobim prekrškom zaustavil Kikeja Lopeza. Glavni sodnik Ignacio Iglesias je gostujočemu nogometašu upravičeno pokazal neposredni rdeči karton. Za povrh vsega so gostje ostali še brez poškodovanega Israel Puerto, trener Marcelino pa je že pred tem opravil vse tri zamenjave. Kljub številčni prednosti dveh igralcev na zelenici nogometašem Cadiza ni uspelo izenačiti izida in Villarreal je naredil velik korak proti uvrstitvi v osmino finala.

Cadiz – Villarreal 1:2 (0:2)
Arregi (47.); Moreno (17.), Nahuel (21.)
RK: Marin (58./Villarreal)