Sevilla, 21. 01. 2012 19.18 |

V 20. krogu španske Primere Division sta se v večnem mestnem derbiju pomerila Real Betis in Sevilla. Vroči andaluzijski derbi se je končal brez zmagovalca z izidom 1:1.

Derbi El sevillano je najbolj vroči derbi na lberskem polotoku. V andaluzijski prestolnici sta se po treh letih znova pomerila mestna rivala Betis in Sevilla. Tako imenovani derbi El sevillano so bolje začeli gostje. Že v uvodnih minutah se je sam pred vratarjem Betisa znašel Alvaro Negredo, ob njegovem poizkusu se je izkazal Casto Barriga, ki je žogo odbil v kot. Nogometaši Sevillie so imeli terensko premoč, a vodstva so se v 26. minuti razveselili številni domači navijači. Prosti strel je mojstrsko izvedel Benat Etxebarria (1:0). Gostje so še naprej poizkušali najti pot mimo razpoloženega vratarja Casta, ki je reševal domačo obrambo. V 31. minuti se je po veliki napaki kapetana Irineya iz oči v oči z Barrigo znašel Antonio Luna, a se je še enkrat izkazal domači vratar. Nogometaši Seville so do zasluženega izenačenja prišli štiri minute pred odmorom, ko je po lepi podaji Jesúsa Navasa  z glavo zadel napadalec Negredo.

Federico Fazio je v 70. minuti zapustil zelenico zaradi prejetega rdečega kartona. FOTO: Reuters

V nadaljevanju smo lahko spremljali pravi mestni derbi z veliko priložnosti in odprto igro na obeh straneh. V 70. minuti si je branilec Seville Argentinec Federico Fazio prislužil drugi rumeni karton, kar je zanj pomenil predčasen odhod z zelenice. Betis je prevzel pobudo na igrišču in v zadnjih dvajsetih minutah poizkušal priti do velike zmage. Gostje so vse poizkuse domačih uspeli obraniti in derbi El sevillano se je končal brez zmagovalca z rezultatom 1:1.

Real Betis - Sevilla 1:1 (1:1)