Madrid, 24. 03. 2012 19.21 |

Madridski Real je po dveh zaporednih neodločenih izidih v Primeri Divison pričakovano okusil slast zmage. Varovanci Joseja Mourinha so jezo stresli nad Real Sociedadom (5:1) in ohranili šest točk naskoka pred drugouvrščeno Barcelono.

Cristiano Ronaldo se je na listi strelcev izenačil z Lionelom Messijem.
Cristiano Ronaldo se je na listi strelcev izenačil z Lionelom Messijem. FOTO: Reuters

Varovanci Joseja Mourinha so začeli zelo ofenzivno in že v šesti minuti prvič zatresli mrežo Sociedada. Iz na oko nenevarne akcije je po podaji Karima Benzemaja natančno meril Gonzalo Higuain. Tudi v nadaljevanju pritisk vodilnega kolektiva v Primeri Division ni popustil in v 32. minuti se je prednost podvojila. Kaka je z globinsko podajo lepo zaposlil prvega zvezdnika Cristiana Ronalda, ki mu z neposredne bližine ni bilo težko zadeti za 2:0. Do konca prvega dela pa je galaktičen klub zadel še enkrat. Neodločnost domače obrambe je izkoristil Benzema. Že v naslednji minuti pa je Real Sociedad znižal prednost Reala. Proti vratom Ikerja Casillasa je sprožil Xabier Prieto, domači branilec Sergio Ramos pa je ob posredovanju žogi spremenil smer in presenetil španskega reprezentančnega vratarja.

Strelski pohod domačih ljubljencev pa se je nadaljeval tudi v drugem polčasu. Že v 49. minuti je Sami Khedira našel samega Francoza Benzemaja, ki je z neposredne bližine žogo hladnokrvno poslal za hrbet Claudia Brava Munoza. Že nekaj minut kasneje je Ronaldo po podaji Higuaina dosegel že svoj 33. gol v letošnji sezoni španskega prvenstva. Zatem se je ofenziva kraljevega kluba malce umirila, kljub temu pa so imeli še kar nekaj priložnosti za povišanje vodstva. Gostje so svoje priložnosti iskali predvsem iz protinapadov, vendar so se njihove akcije vselej končale jalovo. Madridski Real je s pričakovano zmago ohranil šest točk razlike pred Barco.

Real Madrid - Real Sociedad 5:1 (3:1)
Higuain 6., Ronaldo 32., 56., Benzema 40., 49.; Prieto 41.

KOMENTARJI (360)

LESNIKB
26. 03. 2012 16.24
+1
Zanimivo vprašanje za koga navija Bavec!!!!??? Od kod vam da navija za Real. Smradu je treba prepovedat komentiranje Barce in Reala. Poglejte si posnetek 24 ur dogajanja med tekmo Milan: Barcelona kako je delal ob golu Boatenga!!! Šiljak in še nekdo sta se oba vstala in veselila za Milan, Bavec pa zraven sedi pa kleje pa še vrže nekaj. Potem pa se med komentiranjem Reala dela objektivnega v resnici pa si smrtno želi napak Reala!!! Videt ga ne morem prascq hinavskega!!! Obrez pa ne navija za Barcelono ampak za nogomet in barca je kazala najbolši nogomet in največje spektakle zato pa se mu je mešalo oziroma skoraj že prihajalo zraven. Res je da je naklonjen Barci ampak to zaradi nogometa. Ko bomo pri Realu spet osvajali la lige in lige prvakov bodo tudi takšni komentatori na naši strani. Obraza po mojem mnenju daleč najbolša komentatora v Slo. Pa naj bota za kogar hočeta, delo naj še naprej opravlata kot se spodobi!! HALA MADRID
+7
rajši si priznajte da je REAL MADRID bolši... pa ga neja neke šinfajte, ker barca ni nič kaj bolša... ! ;P
Madridista90
25. 03. 2012 16.24
+15
gas-33
25. 03. 2012 16.04
+12
Že nekaj minut kasneje je Ronaldo po podaji Higuaina dosegel že svoj 33. gol v letošnji sezoni španskega prvenstva. A ni dosegel že 35. golov in sta z messijem izenačena ker je pred to tekmo imel ronaldo 33. golov.
bjatch
25. 03. 2012 14.15
+34
Tisti, ki govorite kdaj bo Real nadigral Barco če se spomnite zadnjega El Classica je Real dobesedno nadigral Barco, manjkala jim jele sreča, to pa so imeli katalonci in zato rezultat 2:2. Če bi imel takrat Benzema namesto Higuaina take priložnosti bi bilo že po prvih 15 min realnih 0:3 za Real. Včerajšnja tekma pa tudi odlična! HALA MADRID!
Seljako1899
25. 03. 2012 14.17
-7
dobro no to nima veze sploh sam ČE bi barca mela mal več sreče takrat ko je blo 1:3 pa ČE real nebi mel casillasa bi blo realnih 1:6,7 sam nima smisla o tem govor ker je zmerej spredej ČE...
someonex33
25. 03. 2012 14.22
+13
Glavni problem Reala .. PSIHA proti Barci .. tista 2 tekma cope je bila dokaz tega. real ni imel več kaj izgubiti. Vedeli so da zaostajajo in jim samo popoln napad lahko koristi. Bilo je kar je bilo. Vsekakor je Barcelona tu psihično močnejša, zato tudi boljša. Kdaj pa bodo premagali ta strah v stilu: joj lahko vse izgubimo .. bo lažje .. kdaj pa bo to nevem .. glede na zastrašujoč trend Barce.
+12
Lepa zmaga včeraj. Po dveh nekaj tekmah kjer ni bilo kaj dosti prikazanega od njih so te končno spet spustili svojo jezo in uredili pravo golijado :D
elzan
25. 03. 2012 13.43
-24
Galaktičen vihar. Sledi Katalonski cunami.
+13
elzan a še zmeri jokaš mamica ti res preveč za računalnik pusti pejt rajš risanke gledat po tv bo boljš
+15
Šou sem k elzanu na kebap pa mu rečem a lahka en kebap brez čebule pa reče čebule nimam a lahka brez paradajza :O
Ledo44
-11
Če bi Real igral prejšnje dve tekme tako ofenzivno ne bi remiziral. Je pa šel v obe omenjeni tekmi z tremi defenzivnimi vezisti in samo enim napadalcem+Ronaldom. Seveda je bila to taktična zamisel vsemogočnega Mou, ki pa je proti Villarealu že po pol ure videl da je naredil napako ( zamenjava Diaraja) in s tem priznal svojo zmoto. Pa naredil še večjo napako ko ni dal v igro Kakaja pri 1:0 pa še zaprl tekmo. Že od samega začetka na klopi vršil pritisk na sodnike in svoje igralce, ki so bili celo tekmo živčni, po izenačenju-namesto da bi igralce pomiril, saj je bilo še časa za dosego gola, pa naredil škandal. In potem so krivi sodniki-edini krivec za dva remija je Mou in nihče drugi. Tega se je tudi sam zavedal, toda njegov ego mu ne dovoli, da bi to priznal, potem pa išče krivca pri drugih.
a22
25. 03. 2012 12.20
+6
Zamenjava Diarraja ni bila zmota ampak preventiva.Saj je Diarra dobil že v 5.minuti srečanja rumeni karton in je bila velika nevarnost,da v nadaljevanju srečanja dobi še drugi rumeni karton in posledično rdeči.Mourinho ni hotel tvegati in ga zamenjal se pravi,da je že zgodaj izrabil prvo menjavo.Tudi druga menjava(Callejon) je bila ponesrečena saj se je le ta poškodoval in je bil Mourinho zopet primoran menjati.Ne vem kje si ti videl,da je zaprl tekmo ? Če pa ti misliš.da bo Real že vnaprej knjižil po 3 točke pri vsaki ekipi potem najbolje,da se nogomet ne igra,ker je že vnaprej znan zmagovalec.Kar se pa tiče sodnika pa ne bi rad zgubljal besed.
someonex33
25. 03. 2012 11.25
+9
Seljako me je že večrat zadnje čase presenetil z normalnimi komentarji, pohvale. greenie je odšel - verjetn oje očko videl kako se froc obnaša pa ima prepoved na računalnik .. izgleda da elzan sam ostaja .. Verjemite če bomo Realovci prijazni do navijačev Barce, bodo oni prijazni tudi nazaj .. To bi bilo zelo lepo, da bi tekli konkretni prijateljski pogovori .. včasih je treba požret ponos in priznat če je nekdo boljši .. :) Ampak verjamem da ko ti uleti otrok s svojimi izpadi se ti odpelje :)
Burton007
25. 03. 2012 11.44
-11
Ne rabite biti bolj prijazni. Bodite bolj REALni!
Seljako1899
25. 03. 2012 13.45
+7
jah lej spoštovat je treba vsazga pa tud če gre za največjega rivala nekateri tuki pač neznajo in treba napisat nazaj kar mu gre..
Burton007
25. 03. 2012 11.10
-9
Čestitke za zmago. Ampak ni bolj smešnega prizora kot na koncu tekme v kateri Real ZMAGA. Vsi igralci in trenerji Reala so tako topli, čestitajo in objemajo nasprotnika, se prisrčno rokujejo s sodniki, jim mežikajo, se smejijo, menjajo drese, dajejo intervjuje, se slikajo, hvalijo igro nasprotnika, se topijo kot sladoled....... hahaha