Rossoneri v gosteh ponižali Juve

Torino, 10. 01. 2010 18.34 |

V derbiju 19. krogu Serie A je AC Milan v gosteh povsem deklasiral nogometaše Juventusa in zasluženo slavil s 3:0. Junak srečanja je bil Ronaldinho, ki se je dvakrat vpisal med strelce.

Brazilski čarovnik Ronaldinho je nasprotnikovo mrežo zatresel kar dvakrat.
Brazilski čarovnik Ronaldinho je nasprotnikovo mrežo zatresel kar dvakrat. FOTO: Reuters

Ekipi sta v srečanje vstopili zelo previdno. Polovico prvega polčasa je krasila predvsem nervozna igra, v napadu pa so bili nogometaši vselej nenatančni. V 29. minuti je Alessandro Nesta le poskrbel za prvo veselje na derbiju 19. kroga Serie A. Po napaki domače obrambe branilcu Milana iz neposredne bližine ni bilo težko premagati vratarja Alex Manningerja in goste popeljati v vodstvo z 1:0. Anemična igra se je po zadetku le razživela, vendar se mreži v prvem polčasu nista več zatresli. Nogometaši Stare dame so imeli v 39. minuti lepo priložnost za izenačenje, vednar se je gostujoči čuvaj mreže Dida izkazal z odličnim posredovanjem.

V nadaljevanju je bilo pričakovati, da bodo varovanci Cira Ferrare močno pritisnila na vrata gostov iz Milana. Namesto ofenzive bianconerov pa smo bili priča povišanju vodstva nogometašev iz italijanske prestolnice mode. Po izvajanju kota je v kazenskem prostoru Juveta najvišje skočil brazilski virtuoz Ronaldinho in v 72. minuti z glavo matiral domačega vratarja. Ekipa iz Torina se je tako pred domačimi navijači znašla v sila nezavidljivem položaju. V sklepnih minutah je Ronaldinho zadel še enkrat in tako zabil še zadnji žebelj v krsto nemočnih domačih nogometašev. Rossoneri so do konca srečanja zanesljivo nadzirali potek igre in se po zadnjem sodnikovem žvižgu zasluženo veselili zmage.

Juventus - AC Milan 0:3 (0:1)