Malaga, 29. 01. 2012 19.57 |

V 21. krogu španskega nogometnega prvenstva je bil na sporedu andaluzijski derbi med Malago in Sevillo. Sila napeto srečanje, glavni sodnik je pokazal kar deset rumenih in en rdeči karton, so po hudem boju dobili domači nogometaši (2:1).

Domači nogometaši so začeli zelo napadalno in si v uvodnih minutah priigrali kar nekaj zrelih priložnosti za zadetek. Eno izmed njih so izkoristili v sedmi minuti, ko je po podaji s prostega strela v kazenskem prostoru najvišje skočil Brazilec Weligton in z glavo matiral gostujočega kapetana Andresa Palopa. Varovance Manuela Pellegrinija je hladen tuš predramil, saj so v 15. minuti uspeli izenačiti. Po napaki domače obrambe se je pred vrati sam znašel Antonio Luna in izid poravnal na 1:1. Domači ljubljenci pa so že štiri minute kasneje obiskovalce stadiona La Rosaleda spet vrgli na noge. Neodločnost gostujoče obrambe je kaznoval Sebastian Fernandez.

Jesus Navas
Jesus Navas FOTO: Reuters

Tudi v nadaljevanju so modro-beli začeli silovito. Že v 48. minuti je imel Isco lepo priložnost za povišanje vodstva, vendar je vratar ekipe iz Andaluzije izjemno posredoval. Priložnosti so se vrstile na obeh straneh. Predvsem vroče je bilo v zadnjih minutah srečanja pred vrati Willyja Caballere, vendar se izid do konca ni več spremenil. Na zelenici je vladalo peklensko vzdušje, saj je glavni sodnik Cesar Muniz Fernandez pokazal kar deset rumenih in en rdeči karton.‎ Malaga je vknjižila osmo zmago v letošnjem prvenstvu in na desetem mestu zamenjala prav Sevillo.

Malaga – Sevilla 2:1 (2:1)