Levante, 26. 10. 2011 18.00 |

V 10. krogu Primere Division je Levante gostil Real Sociedad in po pravi drami vknjižil nove tri točke. Ruben Suarez je z zadetkom v sodnikovem podaljšku poskrbel, da je Levante spet na samem vrhu prvenstvene lestvice.

Valdo
Valdo FOTO: Reuters

Letošnje presenečenje Primere Division Levante ni najbolje začel srečanja in je že po slabih štirih minutah igre doživel hladen tuš. Napako izkušenega vratarja Gustava Munue in neodločnost domače obrambe je s pridom izkoristil Dani Estrada. Ofenziva gostov tudi v nadaljevanju ni pojenjala in že nekaj trenutkov pozneje bi mrežo Levanteja skoraj zatresli še drugič. Branilec Alberto de la Bella je prodiral po levi strani in z močnim strelom stresel prečko. Domači ljubljenci so kmalu vzpostavili ravnotežje, vendar nasprotnikovih vrat niso uspeli resneje ogroziti. Najlepša priložnost za izenačenje se je ponudila Joseju Barkeru, vendar je bil vratar Reala Claudio Bravo odlično postavljen. Gostje so v izdihljaji prvega polčasa zopet zadeli prečko.

V nadaljevanju je Levante prikazal igro, ki ga krasi v letošnji sezoni, in kmalu zrežiral preobrat. Branilec Nano je v 65. minuti podal v vratarjev prostor, žoga pa je po posredovanju gostujočega branilca srečno končala za hrbtom nič krivega Brava. Vodilni zadetek pa je po filigranski podaji Barkera dosegel Valdo. Tudi v nadaljevanju smo spremljali živahen nogomet, v 86. minuti pa so gostje prišli do izenačujočega zadetke. Carlos Vela je s prekinitve poslal predložek v kazenski prostor, kjer je odbito žogo s pravo bombo v mrežo pospravil Inigo Martinez. Levante pa se ni predal in v sodnikovem podaljšku prišel do nove zmage. Odločilni gol je s prostega strela dosegel Ruben Suarez.

Levante – Real Sociedad 3:2 (0:1)
Nano 56., Valdo 61., Ruben 90+; Estrada 4., Martinez 86.