Barcelona, 11. 12. 2011 21.25 |

Nogometaši Espanyola so v zadnji tekmi 16. kroga španske Primere Division s 4:2 odpravili madridski Atletico. Gostitelji so velik korak do zmage naredili že v uvodu tekme, saj so že v 19. minuti vodili s 3:0.

16. krog v španskem prvenstvu je nedvomno zaznamoval El Clasico med Realom in Barcelono (1:3), tudi zadnji obračun pa sta zaznamovali moštvi iz katalonske prestolnice oziroma Madrida. Espanyol je proti Atleticu prišel do šeste zmage v sezoni, za kar pa se lahko v veliki meri zahvalijo sanjskemu začetku. Že v peti minuti je namreč za vodstvo gostiteljev poskrbel Joan Verdu, isti igralec pa je bil še drugič uspešen zgolj dve minuti pozneje. Na 3:0 je v 19. minuti povišal napadalec iz Slonokoščene obale Romaric. Do konca prvega polčasa so se le prebudili tudi gostje iz španske prestolnice. Zaostanek je znižal najboljši strelec Atletica v tej sezoni Radamel Falcao. Nogometaši Espanyola so praktično vse dvome o zmagovalcu razblinili v deveti minuti nadaljevanja. Za nepopustljivost je bil poplačan Sergio Garcia, ki je v gneči nekako le spravil žogo za hrbet Thibauta Courtoisa. V 83. minuti je poraz gostov uspel nekoliko omiliti Arda Turan, za kaj več pa je moštvu iz Madrida zmanjkalo časa.

Espanyol – Atletico Madrid 4:2 (3:1)
Verdu (5., 7.), Romaric (19.), Garcia (54.); Falcao (32.), Turan (83.)