Valencia, 05. 11. 2011 19.41 |

Na mestnem derbiju v Valencii sta se v 12. krogu letošnje španske Primere Division udarila Levante in Valencia. Po zadetkih Jordija Albe in Tina Coste so z izidom 2:0 zmagali nogometaši Valencie.

Levante je bil na začetku letošnje sezone pravi hit, saj se je palček iz tretjega največjega španskega mesta po 10. krogih nahajal na prvem mestu španske Primere Division, po drugem zaporednem porazu pa nogometaši Levanteja počasi drsijo po lestvici.

Ta poraz pa je bil za domače nogometaše še posebej boleč, saj jih je na domačem igrišču z 2:0 ugnal mestni rival Valencia. Netopirje je v vodstvo popeljal Jordi Alba, ki je zadel v 31. minuti in postavil končni izid prvega dela. Levante je bil povsem nebogljen in očitno najstarejša ekipa v ligi ne more več slediti visokemu ritmu nasprotnikov. Slika se v drugem delu ne spremenila, saj so 'gostje' že v 50. minuti povečali vodstvo, ko je po napaki Gustava Munue v polno zadel Argentinec Tino Costa in poskrbel za gladko zmago svojega moštva.

Levante - Valencia 0:2 (0:1)