Barcelona, 04. 02. 2012 21.48 |

Nogometaši Barcelone so težje, kot bi pričakovali, prišli do nove zmage v 22. krogu španskega prvenstva proti Real Sociedadu. Katalonci so z goloma Cristiana Tella in Lionela Messija slavili zmago z 2:1.

Nogometaši Barcelone so po remiju v prejšnjem krogu proti Villarealu svoj zaostanek za vodilnim Real Madridom povečali na 'velikih' sedem točk. Katalonski ljubljenci v zadnjem obdobju ne blestijo z rezultati, saj so nanizali tri zaporedne remije, enega v prvenstvu in dva v španskem pokalu. Pred tekmo je imel trener Pep Guardiola kar nekaj dela s sestavo moštva zaradi poškodb nosilcev igre. Tako so priložnost na Nou Campu od prve minute dobili Javier Mascherano, Thiago Alcantara, Jonathan, v napadu pa sta družbo Messiju delala Cuenca in Cristian Tello.

Cristian Tello je dosegel svoj prvi gol za člansko moštvo Barce v La Ligi.
Cristian Tello je dosegel svoj prvi gol za člansko moštvo Barce v La Ligi. FOTO: Reuters

Nogometaši Barcelone so si že v uvodnih minutah priigrali lepo priložnost za vodstvo, a je strel Lionela Messija ubranil vratar Bravo. Gostje so odgovorili že v naslednjem napadu, ko se je sam pred domačim vratarjem Victorjem Valdesom znašel Ifran, ki pa ponujene priložnosti ni izkoristil. V deveti minuti je po lepi akciji Kataloncev zadel Cristian Tello, ki je izkoristil lepo podajo Messija. Tello je tako dosegel svoj prvi gol v Primeri Division. Aktualni španski prvaki so prednjačili v posesti žoge in imeli premoč na igrišču, a svojega vodstva niso povečali. V 52. minuti se je še drugič na tekmi izkazal Valdez, ki je preprečil izenačenje, ko se je sam pred njim znašel Griezmann. Nato je dve lepi priložnosti zapravil prvi strelec Barcelone Messi, ki pa je bil v 72. minuti bolj zbran in podvojil domače vodstvo. A veselje katalonskih navijačev ni trajalo dolgo, saj je zgolj dve minuti za tem napako domače obrambe kaznoval Carlos Vela in izid znižali na 2:1. Katalonci so v zadnjih minutah tekme minimalno vodstvo zadržali do konca in zabeležili deseto zmago na domačih tleh. Ob koncu tekme pa jo je grdo skupil vezist Barcelone Sergio Busquets, ki je utrpel poškodbo kolena. Kako resna je poškodba, še ni znano.

Barcelona – Real Sociedad 2:1 (1:0)