Barcelona, 29. 11. 2011 18.34 |

Barcelona je v odigrani tekmi 17. kroga Primere Division brez težav odpravila Rayo Vallecano (4:0) in popravila vtis po prvem prvenstvenem porazu v minulem krogu.

David Villa
David Villa FOTO: Reuters

Rayo Vallecano se favoriziranih domačih adutov ni ustrašil in že od prve minute zaigral zelo odločno. V četrti minuti se jim je ponudila že prva resnejša priložnost, vendar je bil napadalec Lass z neposredne bližine nenatančen. V nadaljevanju je nerazpoznavna Barcelona le zaigrala podjetneje, vendar nikakor ni uspela unovčiti prepoznavne terenske premoči. V 29. minuti je trenutek navdiha dobil Alexis Sanchez, ki je po samostojni akciji aktualne španske prvake popeljal v vodstvo. Nekaj trenutkov pozneje so imeli gostje lepo priložnost za izenačenje, vendar je kapetan Michel streljal prek vrat. V zadnjih minutah prvega dela pa so se varovanci Pepa Guardiole razigrali in vodstvo povišali na 3:0. V 41. minuti se je med strelce še drugič vpisal razigrani Sanchez, nekaj trenutkov pozneje pa je po podaji Danija Alvesa zadel še David Villa.

Tudi v nadaljevanju smo spremljali prevlado Barcelone. Kmalu se je med strelce vpisal tudi Lionel Messi, ki je po samostojnem prodoru suvereno premagal Cobeno. Tempo se tudi v nadaljevanju ni umiril, kljub temu pa se mreži do konca srečanja nista več zatresli. Katalonci so tako uspeli popraviti slab vtis po gostovanju pri Getafeju, Guardiolo pa kljub nepopolni predstavi lahko veseli dejstvo, da so nasprotniku v obrambi štrene mešali tudi drugi napadalci in ne le argentinski virtuoz.

Barcelona – Rayo Vallecano 4:0 (3:0)