Madrid, 14. 01. 2014 20.33 |

Nogometaši madridskega Atletica so si z zmago z 2:0 proti Valencii zagotovili preboj v četrtfinale španskega kraljevega pokala. Gola sta dosegla Diego Godin in Raul Garcia. Prvi obračun se je končal z 1:1.

Varovanci trenerja Diega Simeoneja so si z remijem na Mestalli zagotovili dobro izhodišče pred povratnim obračunom na domačem igrišču. V prvem polčasu sta si obe moštvi uspeli priigrati nekaj polpriložnosti, vratarja Thibaut Courtois in Vicente Guaita nista imela resnejšega dneva. Gostitelji so nato povedli v šesti minuti nadaljevanja. Po podaji iz kota je bil najvišji Urugvajec Diego Godin in popeljal moštvo iz španske prestolnice v vodstvo. Zgolj šest minut pozneje bi lahko Atletico podvojil prednost, a je Raul Garcia z natančnim strelom zadel zgolj vratnico. Nogometaši Valencie so vse moči usmerili v napad in oblegali vrata Courtoisa, ki pa je uspel ustaviti vse nalete. Gostitelji so 'netopirje' za zapravljene priložnosti kaznovali tik pred koncem tekme, ko je bil po novi podaji iz kota uspešen Garcia. S porazom se ni mogel sprijazniti Dani Parejo, ki je v sodnikovem nadomestilu igralnega časa prejel drugi rumeni karton. Atletico se je s skupnim izidom 2:1 uvrstil v četrtfinale, kjer se bo pomeril z boljšim iz obračuna Athletic Bilbao – Real Betis.

Pasica španski kraljevi pokal (povratne tekme)