Madrid, 20. 11. 2011 17.46 |

V 13. krogu Primere Division sta se udarila Atletico Madrid in Levante. Boljšo igro so prikazali domači nogometaši in na koncu zasluženo slavili s 3:2.

V anemičnem prvem polčasu so več želje po zadetku pokazali nogometaši Atletica. Priigrali so si nekaj priložnosti, vendar vrat Levanteja niso uspeli resneje ogroziti. Še najbližje zadetku so bili v 40. minuti, ko je Francisco Farinos v kazenskem prostoru podrl Adriana. Delilec pravice Pedro Jesus Perez Montero se za najstrožjo kazen ni odločil, za nameček pa domačemu napadalcu pokazal rumen karton.‎

Atletico Madrid je zasluženo slavil s 3:2.
Atletico Madrid je zasluženo slavil s 3:2. FOTO:

V nadaljevanju se je igra razživela. Levante si je že v uvodnih minutah priigral dve lepi priložnosti za zadetek, vendar se je domači čuvaj mreže Thibaut Courtois izkazal. Nogometaši Atletica jim niso ostali dolžni, vendar Adriano, Toto Salvio in Diego pri strelih iz neposredne bližine niso bili dovolj odločni. Dovolj natančen pa je bil Pizzi v 69. minuti, ko je izkoristil lepo podajo Joseja Antonia Reyesa in zadel za 1:0. Vodstvo pa ni trajalo dolgo, saj je tri minute pozneje zadel Xavi Torres in izid poravnal. Nekaj trenutkov kasneje pa je Adrian z glavo matiral Gustava Munuo in poskrbel za vnovično veselje na Vicente Calderonu. Zmago je v 83. minuti potrdil razpoloženi Diego. Gostom je nekaj upanja v sodnikovem dodatku vlil Suarez, vendar je bilo za kaj več že prepozno.

Atletico Madrid – Levante 3:2 (0:0)
Pizzi 69., Adrian 75., Diego 83.; Torres 72., Suarez 90.