V zaključne boje osem nogometnih reprezentanc

London, 02. 08. 2012 08.09 |

Na moškem nogometnem turnirju olimpijskih iger v Londonu je znanih osem reprezentanc, ki so se uvrstile v zaključne boje. Napredovala je tudi domača reprezentanca, med najboljšimi pa recimo ni Španije, Švice, Urugvaja ...

Znani so že tudi četrtfinalni pari. To so: Japonska – Egipt, Mehika – Senegal, Brazilija – Honduras in Velika Britanija – Južna Koreja. Iz skupine A sta si napredovanje zagotovila Senegal in Velika Britanija. Slednja je v zadnjem obračunu rednega dela proti Urugvaju po zaslugi Daniela Sturridga, ki je zadel v sodnikovem podaljšku prvega polčasa. Senegalci so se z Združenimi arabskimi emirati razšli z rezultatom 1:1. V 21. minuti je arabsko ekipo v vodstvo popeljal Ismaeil Matar Al Jneibi, končni izid pa je v 49. minuti postavil Moussa Konate.

V skupini B so do zmage z 1:0 prišli Mehičani, ki so z zadetkom Oribe Peralte premagali Švico. Švicarji bi si sicer še lahko zagotovili napredovanje v četrtfinale, a bi morali danes zmagati z dvema zadetkoma več od tekmecev, vse njihove upe pa je pokopal Peralta, ki je zadel v 69. minuti. Drugo tekmo na Wembleyju med Južno Korejo in Gabonom, ki se je končala z rezultatom 0:0, si je ogledalo 76.927 gledalcev. Južnokorejski nogometaši so bili boljši nasprotniki, s točko pa si zagotovili napredovanje med osem najboljših.

Reprezentanca Hondurasa se je uvrstila v četrtfinale.
Reprezentanca Hondurasa se je uvrstila v četrtfinale. FOTO: Reuters

Brazilci so ob zmagi s 3:0 proti Novi Zelandiji tekmo končali z igralcem manj, izključen je bil Alex Sandro, ki je v 76. minuti prejel drugi rumeni karton. Za zmago so zadeli Danilo (23.), Leandro Damiao (29.) in Sandro (52.). Za egiptovsko zmago s 3:1 proti Belorusiji so se med strelce vpisali Mohamed Salah Ghaly v 56. minuti, Marwan Mohsen, ki je bil uspešen v 73. in Mohamed Aboutrika v 79. minuti, edini gol za Belorusijo pa je dosegel Andrej Voronkov.

Na nobeni od tekem v skupini D gledalci niso videli zadetka. Japonska in Honduras ter Španija in Maroko so odigrali 0:0, napredovanje pa sta si zagotovila Japonska in Honduras. Največje razočaranje OI so španski nogometaši, ki so končali na četrtem mestu v skupini, pred njimi so bili tudi Maročani. Španija je ob tem tudi edina ekipa na letošnjem olimpijskem turnirju, ki ni dosegla niti zadetka.