Nova Gorica, 24. 07. 2015 18.17 |

T.Š./N.P./STA
87

Prvi obračun 2. kroga Prve lige Telekom je pripadel Gorici, ki je z 2:1 premagala Rudar. V Športnem parku Nova Gorica je bilo izjemno vroče, strelci pa Martinovič in Džuzdanović za Gorico ter Prašnikar za Rudar. V Zavrču so se gostitelji in Ljubljančani razšli brez golov (0:0).

• Vrhunci tekme Gorica - Rudar Velenje
    02:58
    Vrhunci tekme Gorica - Rudar Velenje
  • Vrhunci tekme Zavrč - Olimpija
    01:45
    Vrhunci tekme Zavrč - Olimpija

Razmere so bile v Novi Gorici vse prej kot ugodne za igranje, saj je bilo izjemno soparno, termometer pa je kazal 32 stopinj Celzija. Gorica in Rudar sta bila po prvem krogu še brez točk, zato sta v tekmo oba stopila izjemno motivirana. A v prvih 45-ih minutah so več pokazali domači nogometaši, plod boljše igre pa je bil gol Dina Martinoviča, ki je gostujočega vratarja presenetil v 42. minuti.

Gorica je proti Rudarju slavila z 2:1.
Gorica je proti Rudarju slavila z 2:1. FOTO: Damjan Žibert

Tudi v drugem polčasu sta trenerja obeh ekip Miran Srebrnič in Jernej Javornik na teren poslala enaki enajsterici. Za domače gledalce, ki se jih je na trbunah zbralo približno 300, se je novo veselje začelo v 69. minuti, ko je mrežo zatresel Amel Džuzdanović (kasneje je zelenico zaradi poškodbe zapustil). Po le dveh minutah pa se je golova mreža znova tresla, toda tokrat na drugi strani, saj je za Rudar v 71. minuti zadel Luka Prašnikar. Končni rezultat tekme je bil torej 2:1. Gorica bo v 3. krogu prihodnjo nedeljo gostovala pri Krki, Rudar pa bo dan prej gostil Zavrč.

Nogometaši Zavrča so tudi na drugi tekmi remizirali.
Nogometaši Zavrča so tudi na drugi tekmi remizirali. FOTO: Damjan Žibert
Remi v Zavrču
V 1. krogu je Zavrč remiziral v Mariboru, Olimpija pa je v Stožicah premala Gorico. Na drugi petkovi tekmi tokrat v Zavrču golov ni bilo, tekmeca sta se razšla z remijem. Završka ekipa, ki je v uvodu prvenstva remizirala v Mariboru, je točko odnesla tudi z drugega dvoboja, in sicer z največjim tekmecem vijoličastih Olimpijo.

Dvoboj se je bolj ali manj zasluženo končal z delitvijo točk, čeprav so Ljubljančani, ki so v prvem krogu visoko premagali Gorico, v prvem polčasu dvakrat zatresli okvir vrat. Zavrčani pa že sedem zaporednih tekem na domačem igrišču niso okusili slasti zmage. Ekipi sta v prvem polčasu prikazali dokaj enakovredno igro, bližje zadetku pa so bili Ljubljančani, ki so dvakrat zatresli okvir tekmečevih vrat. V 12. minuti je Ezekiel Henty zatresel prečko, pet minut zatem pa je Rok Kronaveter zatresel vratnico. Tudi na drugi strani je bilo nekaj priložnosti, med drugim je Dejan Glavica v 13. in 16. minuti dvakrat ogrel dlani Aleksandra Šelige.

V drugem polčasu je prvi zagrozil Andraž Šporar, ki se je sam znašel pred vratarjem Dominikom Picakom, a je slednji dvoboj dobil. V 62. minuti je Nemanja Mitrović s strelom z glavo za malo zgrešil cilj, zatem pa so bile priložnosti redke, eno od domačih je zapravil Patrik Tuđan v 82. minuti, Miha Zajc pa je v sodniškem dodatku meril mimo vrat. Zlatan Muslimović je zagrozil v sodniškem dodatku, a bil malce premalo natančen. Zavrč bo v 3. krogu v soboto gostoval v Velenju, Olimpija pa bo gostila Domžale.

V soboto in nedeljo prenosa na Kanalu A ob 20.15, Domžale - Maribor in Celje - Krka.