V finalu pričakovano Nemci in Nizozemci

Ljubljana, 13. 05. 2012 23.32 |

V finalu evropskega nogometnega prvenstva (U-17) se bosta udarila Nemčija in Nizozemska. To pomeni, da bodo nogometni navdušenci v Stožicah videli ponovitev lanskega finala iz Srbije.

Nizozemskim nogometnim upom je šele v zaključku tekme z Gruzijo uspelo premagati Gruzince, ki so od 16. minuti igrali z igralcem manj. V 15. minuti je Nika Čanturia napravil prekršek povsem na robu kazenskega prostora in prejel rumeni karton, po prostem strelu Tonnyja Trinidade de Vilhene pa je prav omenjeni v živem zidu igral z roko in prejel še drugi rumeni karton in s tem posledično še karton rdeče barve. Trinidade de Vilhena je poizkusil še enkrat, njegov drugi strel pa je končal mimo leve vratnice Aleksandreja Adamie.

Nizozemci so se po zmagi nad Gruzinci prebili v finale evropskega prvenstva.
Nizozemci so se po zmagi nad Gruzinci prebili v finale evropskega prvenstva. FOTO: Damjan Žibert

Do prave priložnosti pa so morali gledalci počakati do 36. minute, ko je z roba kazenskega prostora močno streljal Joris Voest, Adamia pa je njegov strel odbil. V nadaljevanju, po štirih minutah igre, je dobro akcijo Nizozemske zaključil Rai Vloet, njegov strel pa je ubranil gruzijski čuvaj mreže. Še eno nevarno akcijo so mladi nizozemski nogometaši izpeljali v 52. minuti, ko je zaključil Jeroen Lumu, še enkrat pa je bil na pravem mestu Adamia. Pet minut pred koncem je iz kota podal Trinidade de Vilhena, najvišje je skočil Nathan Ake, a njegov poizkus ni posebej ogrozil gruzijskega gola. Boljšo igro Nizozemcev pa v 78. minuti vendarle uspelo kronati branilcu Jorritu Hendrixu. Za še en zadetek in odločitev o potniku v finale pa je v 80. minuti poskrbel Thom Haye in veselje mladih nizozemskih nogometašev se je lahko začelo.

V finalu EP do 17 let se bo Nizozemska pomerila z Nemčijo, s katero sta se v finalu pomerili na lanskem EP v Srbiji, takrat pa so se zmage s 5:2 veselili nizozemski nogometaši.