V finalu FA pokala Aston Villa in Arsenal

London, 19. 04. 2015 18.20 |

Nogometaši Aston Ville so v polfinalu pokala Angleške nogometne zveze z 2:1 ugnali Liverpool in se uvrstili v veliki finale tekmovanja, kjer bodo njihovi tekmeci igralci Arsenala. Londončani so v soboto po podaljšku premagali Reading (2:1).

Nogometaši Liverpoola so dvoboj na Wembleyju začeli bolje, že v 30. minuti povedli z golom Philippea Coutinha, a samo šest minut zatem je Christian Benteke izid uspel poravnati. V zanimivem dvoboju je popolni preobrat uspel zasedbi iz Birminghama, za katero je odločilni gol zabil Fabian Delph. Omenjeni se je poigral z branilci redsov in v 54. minuti odločil dvoboj.

Christian Benteke
Christian Benteke FOTO: Reuters

To pomeni, da bo klubska legenda Steven Gerrard, v letošnji sezoni ostal brez tako želene lovorike. Prvi zvezdnik moštva se po koncu letošnje sezone seli v ZDA, kjer bo okrepil Los Angeles Galaxy. Ob tem dodajmo, da se bo Aston Villa v finalu FA pokala pomerila z Arsenalom, ki je v soboto po podaljšku ugnal Reading.