Varšava, 08. 06. 2012 19.13 |

Na uvodnem srečanju 14. evropskega nogometnega prvenstva je Poljska remizirala z reprezentanco Grčije (1:1). Kapetan evropskih prvakov iz leta 2004 Giorgis Karagounis je v 71. minuti zastreljal enajstmetrovko.

Po uvodnem spektaklu je skoraj 60.000 obiskovalcev nacionalnega stadiona v Varšavi bučno pozdravilo nogometaše Poljske in Grčije, katerim je pripadla čast odpreti 14. evropsko nogometno prvenstvo, ki ga bosta do 1. julija gostili Poljska in Ukrajina. Bolje so začeli domači ljubljenci, ki so v četrti minuti prišli do ugodne priložnosti, vendar je strel Rafala Murawskega grški vratar Kostas Chalkias ubranil. V 17. minuti pa je bil grški čuvaj mreže brez moči, ko je Robert Lewandowski z glavo Poljake zasluženo popeljal v vodstvo. Podal mu je hitronogi Jakub Blaszczykowski. Varovanci Franciszka Smude so imeli v 37. minuti izjemno priložnost za povišanje vodstva, vendar je branilec Damien Perquis z neposredne bližine streljal krepko mimo vrat. Tik pred koncem prvega polčasa so bili Grki oškodovani. Sokratis Papastathopoulos je sicer storil nenameren prekršek, glavni sodnik Carlos Velasco Carballo pa mu je prestrogo pokazal drugi rumeni karton in predčasno pot v slačilnico. Že v naslednjem napadu je španski znova storil napako. Perquis je v kazenskem prostoru igral z roko, piščalka pa je kljub protestom Grkov nerazumljivo ostala nema.

Drugi del so bolje začeli varovanci Fernanda Santosa in v 51. minuti prišli do izenačenja. Neodločnost domače obrambe je s strelom v prazno mrežo kaznoval Dimitris Salpigidis. V nadaljevanju so Poljaki zaigrali odločneje, do lepših priložnosti pa so z igralcem manj prihajali igralci v modrih dresih. V 69. minuti se je razigrani Salpigidis sam znašel pred vratarjem Wojciechom Szczesnyjem, ki je napadalca zaustavil s prekrškom. Vratar Arsenala si je prislužil rdeči karton, rezervni čuvaj mreže Przemyslaw Tyton pa je kapetanu Giorgisu Karagounisu strel z bele točke suvereno ubranil. Do konca srečanja se mreži nista več zatresli, tako da je izid ostal 1:1.

Poljska – Grčija 1:1 (1:0)