Nizozemci so se rešili pred porazom

Ljubljana, 28. 03. 2015 22.39 |

Nizozemska nogometna reprezentanca je na amstrdamski zelenici komajda prišla do točke. Proti neugodnim Turkom so namreč zaostajali vse od 37. minute naprej (Burak Yilmaz), v izdihljajih dvoboja pa jim je točko zagotovil Wesley Sneijder.

Turška nogometna reprezentanca zadovoljna zapušča Amsterdam. Potem, ko so pred dvobojem za favorite veljali gostitelji, je četa Fatiha Terima odigrala zelo previdno, čakala na svoje priložnosti in eno zares zrelo dočakala že v prvem delu. V 37. minuti je samostojno akcijo na robu kazenskega prostora izvedel Burak Yilmaz in matiral nizozemskega čuvaja mreže Jasperja Cillessna. Po vodstvu gostov so sicer varovanci Guusa Hiddinka na vse načine iskali pot pred vrata tekmeca, a gola niso uspeli zabiti.

Burak Yilmaz
Burak Yilmaz FOTO: Reuters

Vse do 90. minute dvoboja, ko je Volkana Babacana premagal Wesley Sneijder in postavil končni izid dvoboja (1:1).

Eder rešil Italijane pred porazom
Italijanska nogometna reprezentanca se je v sklopu kvalifikacij za evropsko prvenstvo leta 2016 odpravila na izjemno neugodno gostovanje v Sofijo. Bolgari so se v preteklosti že izkazali za sila neugodnega tekmeca in tokrat so se tekmecu z Apeninskega polotoka zoperstavili izjemno motivirano. Čeprav so gostje povedli že v 3. minuti – avtogol je dosegel Jordan Minev – je bilo v 11. minuti že 1:1 (Ivelin Popov). Gol je dal gostiteljem krila, v 17. minuti je Ilian Micanski zabil za prvo vodstvo Bolgarov na tekmi in vse do 82. minute je kazalo na njihovo zmago. Takrat je nogometaše skupaj z njihovimi navijači razžalostil Eder, ki je zabil za končnih 2:2. V skupini H so Hrvati s kar 5:1 odpravili Norvežane.