Tudi United na kolenih

Stoke, 01. 02. 2014 18.07 |

Nogometaši Manchester Uniteda so se po pravkar končanem prestopnem roku odpravili na zahtevno gostovanje k Stoke Cityju in nepričakovano izgubili. 'Pokončal' jih je Charlie Adam, ki je zabil oba gola za gostitelje.

Nogometaši Manchester Uniteda bodo skušali kar najhitreje pozabiti poraz pri Stoke Cityju, ki ne sodi v rubriko pričakovanih. Sploh po končanem prestopnem roku, ko je David Moyes svojo četo okrepil še s Špancem Juanom Mato, v vsem svojem sijaju pa vnovič blesti napadalec Robin van Persie. Dvoboj se je angleškega velikana slabo začel, saj je Charlie Adam v 38. minuti poskrbel za veselje med navijači Stoka.

Charlie Adam
Charlie Adam FOTO: Reuters
Gostitelji so z minimalno prednostjo odšli tudi na odmor, a v nadaljevanju jih je 'ohladil' van Persie, ki je po dobri minuti drugega dela dvoboja zabil za 1:1. In ko je vse kazalo, da je težkih minut Uniteda konec, so spet nevarno zapretili izbranci Marka Hughesa. V 52. minuti tudi drugič na dvoboju povedli, kot se je kasneje izkazalo pa je bil drugi gol Adama tudi odločilni.

Domačini so tako dosegli pomembno prvenstveno zmago s pomočjo katere si bodo le še okrepili samozavest, United pa je še enkrat več v letošnji sezoni razočaral. Najbrž bo tarča kritik vnovič menedžer Moyes, ki mu navijači pogosto kažejo vrata Old Trafforda.