Tresla se je gora, rodil pa dolgočasen derbi v Manchestru

Manchester, 25. 10. 2015 16.54 |

Težko pričakovani derbi 10. kroga angleške 'Premier League' med Manchester Unitedom in Manchester Cityjem ni navdušil ljubiteljev nogometa in se je končal z najbolj nepopularnim nogometnim izidom 0:0.

Na sredini igrišča je potekala borba za vsako žogo.
Na sredini igrišča je potekala borba za vsako žogo. FOTO: Reuters
Derbi med obema velikanoma otoškega nogometa, Manchester Unitedom in Manchester Cityjem, se je končal brez zmagovalca. Pričakovanja pred srečanjem so bila v obeh taborih visoka. Javnost pa je po vseh vsotah, ki sta jih oba kluba porabila v poletnem prestopnem roku za nove okrepitve, pričakovala pravi spektakel. Ravno nasprotno, tekma, na kateri so nogometaši bili taktičen boj ni navdušila ljubiteljev nogometa. Bolj zadovoljni so stadion Old Trafford zapustili zagotovo nogometaši Cityja, ki so se z osvojeno točko zavihteli nazaj na vrh prvenstvene lestvice, ki jim ga je po včerajšnji zmagi zasedel Arsenal. Rdeči vragi so po 10. krogu sedaj na 4. mestu, toda zgolj dve točki za 'meščani'.

Prvi polčas brez strela v okvir

V prvem polčasu smo spremljali predvsem taktičen boj na sredini igrišča brez izrazitih priložnosti. Kljub temu, da ni bilo veliko priložnosti, se je vseeno videli, da gre za derbi, saj je potekal hud boj za vsako žogo, za vsak centimeter na zelenici. Priča samo bili tudi nekaj ostrim štartom za, ali na robu prekrška, toda glavni sodnik Mark Clattenburg je imel srečanje vse skozi pod nadzorom in je odsodil praktično brez napake. Edina omembne vredna priložnost iz prvega polčasa je poizkus Yaye Toureja, ki pa je po lepi podaji Kevina De Bruyneja zgrešil žogo in streljal visko čez gol, kljub temu, da je bil v lepem položaju, da bi resneje ogrozil gol, ki ga je branil Davida De Gea.

Jesse Lingard je skoraj postal junak derbija.
Jesse Lingard je skoraj postal junak derbija. FOTO: Reuters
Na prvi strel čakali do zaključka

Tudi drugi polčas se je nadaljeval v enakem ritmu kot prvi, brez pravih priložnosti. Prvi strel v okvir vrat smo dočakali šele v 82. minuti, ko je z razdalje poiskusil gostujoči rezervist Jesus Navas. Kljub temu, da si nobena ekipa ni pripravila resne priložnosti bi domači lahko v zaključku celo prišlo do zmage. Najprej je v 85. minuti s krasnim strelom Jesse Lingard stresel prečko, v 89. minuti pa je strel Chrisa Smallinga z odličnim posredovanjem ustavil gostujoči vratar Joe Hart. Tako se je 170. Manchesterski derbi končal z izidom 0:0 in bo tako pri navijačih kot pri nogometaših šel hitro v pozabo.

Klopp tudi po treh tekmah ostaja brez zmage

Na zadnji tekmi 10. kroga angleške prve lige, sta se Liverpool in Southampton razšla brez zmagovalca, končni rezultat je bil 1:1. Strelec za 'redse' je bil Cristian Benteke, za goste pa Sadio Mane, ki pa srečanja ni končal, saj je v sodnikovem dodatku prejel dva rumena kartona in bil posledično izključen. To je bila tretja tekma na kateri, je na klopi Liverpoola sedel Jürgen Klopp. In tudi tokrat ni okusil slasti zmage. Njegovi varovanci so še tretjič pod njegovim vodstvom igrali neodločeno. Liverpool je tako s 16. točkami na sedmem mestu prvenstvene lestvice, Southampton pa je s tremi točkami manj, deseti.

Klopp tudi po tretji tekmi ostaja brez zmage, a hkrati tudi brez poraza.
Klopp tudi po tretji tekmi ostaja brez zmage, a hkrati tudi brez poraza. FOTO: Reuters

Postavi:
Manchester United: De Gea, Valencia(Darmian/81.), Smalling, Jones, Schweinsteiger(Fellaini/75.), Schneiderlin, Mata(Lingard/67.), Martial, Herrera, Rooney

Manchester City: Hart, Sagna, Kompany, Otamendi, Kolarov, Fernando, Fernandinho, Toure(Demichelis/77.), Sterling(Navas/55.), De Bruyne, Bony(Iheanacho/83.)

Glavni sodnik: Mark Clattenburg