Tottenham po preobratu strl odpor Citizensov

London, 21. 04. 2013 16.02 |

V 34. krogu angleškega prvenstva je Tottenham gostil Manchester City in po preobratu vknjižil pomembne tri točke v boju za četrto mesto, ki še pelje v Evropo. Varovanci Andrea Villasa - Boasa so slavili s 3:1, hkrati pa rdečim vragom na široko odprli vrata do 20. naslova prvaka.

Andre Villas - Boas je z igro svojih varovancev prav gotovo zelo zadovoljen.
Andre Villas - Boas je z igro svojih varovancev prav gotovo zelo zadovoljen. FOTO: Reuters

Andre Villas - Boas je v začetno enajsterico prvič po poškodbi gležnja uvrstil Garetha Balea, na drugi strani pa Robert Mancini ni mogel računati na poškodovanega Davida Silvo in Sergia Agüera. Bolje pa so začeli gostje, ki so povedli že v peti minuti. Lepo podajo Jamesa Milnerja je izkoristil nekdanji topničar Samir Nasri. Črno-beli so v nadaljevanju zaigrali odločneje, vendar vrat Joea Harta niso uspeli resneje ogroziti. Citizensi so svoje priložnosti iskali predvsem preko protinapadov, vendar je izid po prvih 45 minutah ostal 0:1.

V nadaljevanju pa so varovanci Villasa - Boasa 'eksplodirali'. Manchester City je sprva uspel odbiti napade domačih, po pol ure igre pa je zadnja vrsta sinjemodrih povsem odpovedala. Prvi je v 75. minuti udaril Clint Dempsey, ki je izkoristil lepo podajo Balea. Štiri minute pozneje je za preobrat po samostojnem prodoru poskrbel Jermain Defoe, v 82. minuti pa je hitronogi Valižan s prefinjenim zaključkom potrdil zmago in pomembne točke v lovu za četrtim mestom, ki še pelje v Evropo.