Superpokal Borussii, Guardiola poražen že na prvi uradni tekmi

Dortmund, 27. 07. 2013 22.26 |

Pep Guardiola je že na prvi uradni tekmi kot trener münchenskega Bayerna klonil. Na tekmi nemškega superpokala je bila namreč s 4:2 boljša Borussia iz Dortmunda, za katero je dva gola zabil Marco Reus.

Pep Guardiola
Pep Guardiola FOTO: Reuters
Ponovitev finala Lige prvakov se ni začela po okusu Bavarcev. Že v šesti minuti je namreč Marco Reus izkoristil slabo posredovanje vratarja Toma Starkeja in z glavo popeljal Borussio v vodstvo. Zgolj dve minuti pozneje še drugi izbruh veselja na Signal Iduna Parku. Po lepi podaji Ilkaya Gündogana se je namreč sam pred Starkejem znašel Robert Lewandowski in ga hladnokrvno ugnal. A proslavljanje ni trajalo dolgo. Poljski napadalec, ki bo v prihodnji sezoni igral prav za Bayern, je bil namreč v času podaje v prepovedanem položaju in sodnik je gol razveljavil. Varovanci Jürgena Kloppa so še naprej pritiskali, ob poskusih Lewandowskega in Reusa se je izkazal Starke. Pri Bavarcih, ki so v minuli sezoni osvojili trojno krono, je bil nevaren predvsem Mario Mandžukić, a visokorasli hrvaški napadalec je bil v zaključkih akcij premalo zbran.

Četa novega trenerja Pepa Guardiole je v drugem polčasu le uspela priti do izenačenja. Po devetih minutah nadaljevanja je bil po podaji kapetana Philippa Lahma natančen Arjen Robben. Sledil je takojšnji odgovor gostiteljev. Gündogan je nevarno podal v kazenski prostor, kjer je gostujoči branilec Daniel van Buyten nespretno posredoval in žogo preusmeril v lastno mrežo. Že minuto pozneje se je mreža Bayerna zatresla še tretjič. Razpoloženi Gündogan je mojstrsko meril z roba kazenskega prostora in ugnal nemočnega Starkeja. Bavarci se kljub zaostanku dveh golov niso predali. Zgolj sedem minut pozneje je še enkrat udarila naveza Lahm-Robben. Nizozemec je po spretnem sprejemu žoge in natančnem strelu dosegel svoj drugi gol na tekmi.

Marco Reus je bil junak v vrstah Borussie.
Marco Reus je bil junak v vrstah Borussie. FOTO: Reuters

Gostje so se nato podali v lov za izenačenjem. Blizu je bil v 80. minuti Thomas Müller, ki je po lepi podaji Thiaga Alcantare zadel prečko. Vsi dvomi o zmagovalcu pa so se razblinili tri minute pred iztekom rednega dela. Obrambi nemških prvakov je pobegnil hitronogi Pierre-Emerick Aubameyang, čigar podajo je brez težav izkoristil Reus. Guardiola, ki je pred tekmo superpokala opozarjal, da je poraz nesprejemljiv, je tako že na prvi uradni tekmi na čelu Bayerna moral priznati premoč nasprotniku in izgubil prvo lovoriko sezone.

Borussia Dortmund – Bayern München 4:2 (1:0)
Reus (6., 87.), Van Buyten (56./ag), Gündogan (57.); Robben (54., 64.)

KOMENTARJI (191)

Robert Flisar
29. 07. 2013 14.28
+1
toliko napak je v tem članku,da te glava zaboli.In vpravičeno se sprašujem,kdo vse danes lahko postane novinar. Kaj je narobe s temi stavki:Bavarci se kljub zaostanku dveh golov niso predali. Zgolj sedem minut pozneje je še enkrat udarila naveza Lahm-Robben. Nizozemec je po spretnem sprejemu žoge in natančnem strelu dosegel svoj drugi gol na tekmi.
tabeli so najboljši
28. 07. 2013 18.33
-1
chelseaju je pot do osvojitve šestorne krone letos naravnost odprta. spoštoval sem bayern do letos, nikol navijal za njih...ampak odkar majo pa pepeta za trenerja....po moje ne bo do božiča, pa bo šel na zavod
+2
Nimate pojma o fuzbalu tukaj gor. Karnekaj pisete. Je sploh od vas kdaj igral nogomet. Pocakajmo sezono, nato pakomentirajmo kdo nima pojma in kdo ima....cudaki
sataraš
28. 07. 2013 12.27
+0
Čestitke BVB.....So igrali dobro in srečaje bila na njihove strani...1 avtogol ter gol iz ofsajda je pa tudi nekaj šteje..
-4
Jih ne bo. SIgurno ne. Bayern igra brez polovico igralcev. Brez Martineza, Dante, Ribery, Gotze, Neuer, Schweinsteiger.
JbmTiMt
28. 07. 2013 17.37
+0
stonecold
28. 07. 2013 11.23
-5
mislim ka se bo z guardiolo to zgodilo kot se je z van gaalom; romov pa res nismo rabili v bayernu; iz povprečnega igralca ( thiago - rom ) hočejo naredit odličnega; upam da bo ulli povedal svoje pepu da to ni farselona ampak BAYERN!!!
LESNIKB
28. 07. 2013 11.11
+4
Guardiola je bil znan da je pri Barci včasih delal hude taktične nesmisle, postavljal igralce na nerazumljiva mesta ampak zaradi izjemne ekipe te "napake" niso prišle do takšnega izraza kot bi lahko prišle v Bayernu. Osebno mi njegove zamisli niso bile nikoli všeč zagotovo pa ga ne moremo ocenjevat na podlagi te ene tekme!! Za mene precenjen trener ki so ga vodili MESSI, XAVI IN INIESTA in ne on njih!!
-1
evo upravičili najboljši v evropi...na finalni tekmi lige prvakou pač niso meli sreče,učeraj so pa pokazali kdo je boljši ;)
stiflersmom
28. 07. 2013 10.16
+5
pričakovano... nima meesija.. nebo rezultatov...
Symbolic
28. 07. 2013 10.01
-29
Ni še konec tega... 2 gola v gosteh so tudi dober "kapital" za povratno tekmo...
mojcd
28. 07. 2013 10.14
+25
Kun_Aguero
28. 07. 2013 10.21
+10
hahahahaha kak norc v nemčiji je le ena superpokalna tekma to pa vejo usi ki spremljajo nogomet, to ni nemčija da se igra doma in v gosteh tu se igra le ena na nevtralnem in to je to
Symbolic
+18
Ups... potem potegnem nazaj svoj zgornji komentar... Hvala za korektno pripombo!
Kun_Aguero
28. 07. 2013 10.30
+4
Symbolic
28. 07. 2013 10.48
+3
Kun_Aguero, tvoj komentar bi bil brez tistega "kak norc" tudi korekten... Ne vem zakaj posamezniki rabite taka "mašila", a mislite, da ima vaš komentar večjo težo ali kaj?
R0ss0
28. 07. 2013 09.10
+26
kle pišete kot da je konec sveta: ''Guardiola poražen že na prvi uradni tekmi'' 2 tedna nazaj pa čist ponosno pisali: ''Bayern zmagala z 15:0 !!!!!!'' še sami neveste kaj hočete.........
______----
29. 07. 2013 17.27
tisto ni bila uradna tekma... igrali so proti amaterjem takrat...
drimtim
28. 07. 2013 09.06
-1
uspeh bo če bo celo sezono trener, v barseloni mu je lovorike nosil messi tukaj pa je že dokazal da je precenjen in samovšečen
fihner
28. 07. 2013 09.13
+3
Ko bi vedel, kaj ti dokazuješ tukaj...........
Messi1000
28. 07. 2013 10.18
-1
spravitelj
28. 07. 2013 09.04
+20
Bom kar odkrit za poraz je kriv Huardiola, ki je igral z rezervnim vratarjem, Shaqirijem, tanovim igralcem iz Barcelone itd. Tu dela sveta trojica napako. Morali bi udariti po mizi, ko je Huardiola želel tega zadnjega veznega, saj ni potrebe po zadnjem veznem. Bayern ima Schweinsteigerja, Javija Matrineza, Luisa Gustava, Kroosa, vsi so kvalitetni in lahko igrajo zadnjega veznega-oni pa pripeljejo še Španca, ali ne vem kaj je zgleda kot Rom. Tudi prodaja Gomeza je bila ogromna napaka, bolje bi bilo da bi prodali Mandžukića, še bolje pa če bi vs napadalce obdržali, tu je klop najkrajša, pa tudi Pizarro bo šel kmalu v nogometni pokoj. Skratka mislim, da Huardiola ni dobra izbira za Bayern, Bayern potrebuje prilagodljivega trenerja, ki dosledno upošteva sveto trojico, to da Hoenseß in Rummenige tako popuščata Huardioli, ju zna še tepsti, upam da to pravočasnoi ugotovita. Pa tudi Sammer bi lahko malo znižal ego temu precenjenemu Huardioli. VIVA VIVA FC BAYERN !
nedy15
28. 07. 2013 09.44
+6
Symbolic
28. 07. 2013 09.57
+2
Huardiola? A je to spet neki novi trener Bayerna?
EnSam
28. 07. 2013 10.36
+0
z golmanom in nekaterimi igralci majo v pogodbah napisano da igrajo na tovrstnih tekmah (pokalih). Ne seri, prva tekma je mimo.. guaridola ni bog, morate gledati rezultate na dolgi rok.. če bi zgubil 5 od prvih 10ih tekem.. potem bi se lahko šele začelo kaj resno govoriti o njegovi nesposobnosti..
Storyteller
28. 07. 2013 12.05
-5
NEUER JE POŠKODOVAN!!!!!!!!!!!!!!!!!! RIBERY JE POŠKODOVAN!!!!!!!!!!!!!!!!!! BRAZILCI IN ŠPANCI SO IGRALI CONF. CUP IN NE IGRAJO. ZATO PRI BARCI NISO IGRALI REP. IGRALCI. MATER KAKO TEGA NISTE VEDLI
Storyteller
-2
zdej pa samo še to na tvoj komentar z Gomezom hahahahahahahahahahah hahahahahahahahahahah hahahahahahahahahahaha hahahahahahahahahahah