Superclasico Brazilcem, Messi zastreljal 11-metrovko

Peking, 11. 10. 2014 16.45 |

Brazilska nogometna reprezentanca je na prijateljskem obračunu z 2:0 premagala Argentince. Oba gola za osmoljence zadnjega svetovnega prvenstva je dosegel napadalec Atletico Mineira Diego Tradelli. Lionel Messi je zastreljal 11-metrovko.

Lionel Messi je zastreljal 11-metrovko.
Lionel Messi je zastreljal 11-metrovko. FOTO: Reuters

Brazilska nogometna reprezentanca je v prijateljski tekmi v pekinškem Ptičjem gnezdu z 2:0 (1:0) premagala Argentino. Junak t.i. Superclasica je bil napadalec Atletico Mineira Diego Tardelli, ki je mrežo gavčev zatresel v 28. in 64. minuti. Prvi zvezdnik argentinske izbrane vrste Lionel Messi je v 41. minuti zapravil najstrožjo kazen, strel mu je Jefferson ubranil.

Brazilski selektor Carlos Dunga je tokrat po daljši odsotnosti v reprezentanco znova vpoklical Kakaja in Robinha. Oba sta tekmo začela na klopi, priložnost pa dobila v drugem polčasu.

Jefferson se je pripravil na Messija
"Posebej sem se pripravil na Messijeve strele z bele točke. Čakal sem vse do zadnje sekunde, prebral njegovo namero in jasno je bilo, da ne bo zadel. Odločil se je, da nameri tja, kamor najraje strelja, jaz pa sem srečen, ker sem zaustavil njegov poizkus. Vselej se posebej pripravljan na 11-metrovke. Messi je eden tistih, ki menja strani," je po zmagi za Globo povedal Jefferson.