'Vampir' Suarez v sodnikovem dodatku iztržil remi

Liverpool, 21. 04. 2013 19.03 |

V derbiju 33. kroga Premier League so imeli nogometaši Chelseaja na gostovanju na Anfield Roadu vse do 95. minute v žepu nove tri točke. Zatem pa je na sceno stopil napadalec Liverpoola Luis Suarez in globoko v sodnikovem dodatku zadel za 2:2.

Luis Suarez je Liverpoolu točko priigral globoko v sodnikovem dodatku.
Luis Suarez je Liverpoolu točko priigral globoko v sodnikovem dodatku. FOTO: Reuters
Sila pomembno srečanje za obe strani so bolje začeli varovanci Rafaela Beniteza. Modri so v prvem delu nadzorovali potek srečanja, mrežo pa so prvič zatresli v 26. minuti. Po kotu je v kazenskem prostoru redsov najvišje skočil Brazilec Oscar in z glavo matiral nemočnega Pepeja Reino. Domači nogometaši so imeli v izdihljajih prvega polčasa izjemno priložnost za izenačenje, vendar je Petr Čech strel Luisa Suareza suvereno ubranil.

V drugem delu so redsi strnili svoje vrste in kmalu prišli do izenačenja. Nekdanji napadalec Chelseaja Daniel Sturridge je unovčil podajo aktivnega Suareza in dosegel že peti gol v rdečem dresu. V 54. minuti pa je imel glavno vlogo spet Urugvajec. V kazenskem prostoru je nehote igral z roko, glavni sodnik Kevin Friend pa je pokazal na strel z bele točke. Mirne živce je ohranil Eden Hazard in Chelsea spet popeljal v vodstvo. Ko je že vse kazalo, da bodo Londončani v boju za tretje mesto vknjižil pomembne tri točke, je globoko v sodnikovem dodatku udaril neumorni Suarez in se na najlepši možni način oddolžil za napako iz 54. minute. Urugvajec pa si je pred tem privoščil nepremišljeno potezo, ki pa jo je sodnik spregledal. Srbskega branilca Branislava Ivanovića je ugriznil v roko!

Suarez je v 74. minuti v roko ugriznil Branislava Ivanovića, glavni sodnik pa je sramotno potezo Urugvajca spregledal. FOTO: Reuters

Liverpool – Chelsea 2:2 (0:1)