Strelska forma Uniteda ni vprašljva, Liverpoolu zabili tri gole

Manchester, 12. 09. 2015 20.09 |

V največjem derbiju v angleškem nogometu sta se na Old Traffordu pomerila Manchester United in Liverpool. Po zaspanem prvem polčasu so v drugem padli štirje goli, rdeči vragi so se veselili zmage s 3:1. Med strelce se je vpisal tudi Anthony Martial.

Za manjše presenečenje je že pred tekmo poskrbel domači strateg Louis van Gaal, ki je zaradi poškodbe Wayna Rooneya od prve minute v konico napada postavil kar belgijskega vezista Marouaneja Fellainija. Prav slednji je imel prvi strel na tekmi, slabo podajo gostujočega vratarja Simona Mignoleta je prestregel Juan Mata, Španec je nato podal do Fellainija, ki je z dobrih 30 metrov poizkusil z lobom, a bil premalo natančen. Večina prvega polčasa je minila brez pravih priložnosti, večji del posesti so sicer imeli rdeči vragi, a jim to ni kaj dosti pomagalo, ekipi nista zmogli niti enega strela v okvir vrat.

Manchester United - Liverpool: Daley Blind
Manchester United - Liverpool: Daley Blind FOTO: Reuters

V drugem polčasu so gledalci le prišli na svoj račun. Že v 4. minuti nadaljevanja so domači povedli po domiselni uigrani akciji s prostega strela. Z lepo individualno potezo je prekršek na levi strani kazenskega prostora izsilil Ashley Young, prosti strel je izvajal Mata in po tleh podal do vtekajočega Daleya Blinda, ki je z močnim strelom žogo poslal v desni zgornji kot gola vratarja Mignoleta. V 70. minuti je Manchester povišal vodstvo, iz enajstmetrovke je zadel Ander Herrera, nad katerim je bil storjen tudi prekršek, ki ga je nekoliko neprevidno storil komaj 18-letni Joe Gomez. Liverpool je do tega trenutka izgledal precej nenevarno, toda nato je na sceno stopil Christian Benteke, ki je v 84. minuti znižal z izjemnimi "škarjicami". Potem, ko so gostje le dobili nekaj upanja, da iz Old Trafforda odnesejo vsaj točko, je na veliko navdušenje domačih gledalcev po izjemnem prodoru zadel Anthony Martial, 50 milijonska okrepitev iz zadnjega dne prestopnega roka in postavil končnih 3:1.

Manchester United – Liverpool 2:0 (0:0)
Blind (49.), Herrera (70./11-m), Martial (86.); Benteke (84.)

Everton – Chelsea 3:1 (2:1)