Stramaccioni: Zadnja vrsta je delovala brezhibno

Rim, 21. 01. 2013 07.58 |

Milanski Inter Samirja Handanovića je v 21. krogu Serie proti Romi vknjižil točko (1:1). Trener nerazzurov Andrea Stramaccioni je z igro svojih varovancev na vselej težkem gostovanju zadovoljen.

Rodrigo Palacio je v sodnikovem dodatku prvega dela postavil končnih 1:1.
Rodrigo Palacio je v sodnikovem dodatku prvega dela postavil končnih 1:1. FOTO: Reuters

Za navdušenje na stadionu Olimpico je v 22. minuti poskrbel ljubljenec domačega občinstva Francesco Totti, ki je unovčil strel z bele točke. Gostje pa so do izenačenja prišli v izdihljajih prvega polčasa. Lepo podajo Fredyja Guarrina je izkoristil Rodrigo Palacio. Kljub številnim priložnostim na obeh straneh se izid do konca srečanja ni spremenil. Trener Interja Andrea Stramaccioni je po koncu srečanja pohvalil predvsem zadnjo vrsto, s slovenskim reprezentančnim čuvajem mreže Samirjem Handanovićem na čelu. "Roma je začela neverjetno. Moram priznati, da so nas v uvodnih 20 minutah dobesedno stisnili v kot. Roma je na domačem stadionu tako proti Fiorentini kot proti Milanu dosegla štiri gole, tako da o njihovem napadu ni treba izgubljati besed. Predvsem v zaključku srečanja so imeli nekaj lepih priložnosti za zmago. Imeli pa smo jih tudi mi. Suvereno smo izpeljali kar nekaj protinapadov. Menim, da je bila na oko lepa tekma. Pohvaliti moram našo zadnjo vrsto, ki je po prejetem zadetku delovala brezhibno. V napadu pa smo pogrešali nekaj ključnih igralcev,“ je na novinarski konferenci po tekmi povedal italijanski strokovnjak.

Inter trenutno zaseda četrto mesto prvenstvene lestvice (39 točk), za vodilnim Juventusom pa zaostaja že za 9 točk.