Stojanovićeva četa remizirala z Grki

Ljubljana, 26. 05. 2012 22.20 |

Slovenska nogometna reprezentanca je na prijateljski tekmi v avstrijskem Kufsteinu igrala neodločeno 1:1 proti Grčiji. Junak v slovenskem dresu je bil debitant Jasmin Kurtić, ki je z lepim golom s prostega strela v končnici tekme preprečil novo slavje Grkov.

Slovenska vrsta je po treh porazih in remiju v medsebojnih tekmah z Grki še drugič igrala neodločeno. Ti so bili v prvem delu boljši tekmec, v drugem pa so Slovenci po nekaj menjavah pokazali bistveno boljši obraz in Tirolsko zasluženo zapuščajo neporaženi. Slovenija bo naslednjo in zadnjo prijateljsko tekmo pred septembrskim začetkom kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2014 igrala 15. avgusta v Stožicah proti Romuniji.

Slovenija - Grčija
Slovenija - Grčija FOTO: Reuters

Slovenija, ki je igrala brez Zlatka Dedića, ta je zaradi bolečin v kolenu izpustil že zadnji trening, in četrtega vratarja Jana Oblaka, je proti Grčiji začela z "novincema" v ekipi. Na sredini igrišča sta od prve minute dobila priložnost povratnik v reprezentanco Mirnes Šišić in Jasmin Kurtić. V napadu je začel Tim Matavž, medtem ko so ostala igralna mesta zapolnili pričakovani nogometaši.

Čeprav so bili Slovenci prvi, ki so zagrozili, ko je v tretji minuti Tim Matavž z glavo meril malce previsoko, so Grki že v deveti minuti povedli, ko je z desne strani kazenskega prostora zadel Vasilis Torosidis, ki pa je moral v 23. minuti iz igre zaradi poškodbe. Zaradi podobnih razlogov je že dve minuti pred tem igrišče zapustil tudi Bojan Jokić, namesto njega je vstopil Dejan Kelhar.

Slovenska vrsta je imela v uvodu srečanja sicer na voljo kar nekaj podaj iz kota, ki pa niso prinesle sadov, tako kot tudi nekateri poskusi z razdalje, med drugim tudi Kurtićev prosti strel v 40. minuti. Minuto zatem je do priložnosti prišel Matavž, ki pa s kar zahtevnega položaja z leve strani ni resneje ogrozil grškega vratarja. Na drugi strani je s "plasiranim" strelom poskusil Giorgios Karagounis, a meril mimo vrat, tako kot tudi Kostas Katsouranis v zadnji minuti prvega dela.

Ob začetku drugega polčasa je selektor Slaviša Stojanović pričakovano iz igre potegnil Šišića, ki se ni proslavil, in Dareta Vršiča, v igro pa poslal Zlatana Ljubijankića in Valterja Birso. Kmalu po začetku tega dela igre je bil blizu zadetka Marko Šuler, ki je z glavo meril le malce premalo natančno. Na drugi strani je v 51. minuti - ob Šulerju in Boštjanu Cesarju - do strela prišel Theofanis Gekas, a žogo poslal čez gol, tako kot Karagounis od daleč pet minut pozneje.

Slovenci se ob discipliniranih Grkih niso znašli, vezisti nikakor niso mogli žoge poslati do napadalcev, saj so vselej pravočasno "zgoščeni" Grki z lahkoto prestrezali njihove podaje. V želji po nekoliko več kreativnosti je Stojanović v igro poslal še Josipa Iličića, a kmalu zatem je na drugi strani Samirja Handanovića "zaposlil" Kostas Fortounis.

V 70. minuti pa so imeli vse bolj razpoloženi Slovenci na voljo prosti strel z roba kazenskega prostora, dobro ga je izvedel Kurtić, Kostas Chalkias je žogo odbil do Marka Šulerja, a nato njegov strel izvrstno obranil. V 76. minuti je razpoloženi Ljubijankić poskusil z leve strani, vendar grški vratar ni imel veliko dela, v 83. minuti pa je Iličić žogo poslal čez gol.

V 86. minuti so imeli Stojanovićevi nogometaši nov prosti strel z roba kazenskega prostora in tega izkoristili. Debitant Kurtić je močno sprožil in žogo poslal pod stičišče prečke in vratnice ter izid izenačil. Grki so tekmo končali z igralcem manj, saj je Panagiotis Kone dobil rdeč karton zaradi udarca Boštjana Cesarja.