Stojanović na hrvaškem derbiju uspešnejši od Keka in Bezjaka

Zagreb, 21. 02. 2016 19.18 |

V 23. kroga hrvaške nogometne lige sta se na stadionu Maksimir pomerila Dinamo Zagreb in Rijeka. Aktualni prvaki so v drugem polčasu zlomili odpor čete Matjaža Keka in z zmago s 3:0 povečali prednost na prvenstveni razpredelnici.

Tokratni derbi hrvaškega prvenstva je bil zelo slovensko obarvan. Za Dinamo Zagreb je namreč celotno tekmo odigral najdražji branilec v zgodovini slovenske lige Petar Stojanović, tako kot za Rijeko, ki jo vodi naš nekdanji selektor Matjaž Kek, napadalec Roman Bezjak.

Petar Stojanović z Dinamom koraka proti naslovu prvaka.
Petar Stojanović z Dinamom koraka proti naslovu prvaka. FOTO: Damjan Žibert

Gledalci v prvem polčasu sicer niso videli golov, bližje uspehu pa so bili gostitelji, ki so po zaslugi Leonarda Sigalija v 24. minuti stresel okvir gola. Prevlado na zelenici stadiona Maksimir so varovanci Zorana Mamića kronali v drugem delu. Po podaji Domagoja Antolića je v 64. minuti v polno zadel prvi zvezdnik gostiteljev El Arabi Soudani. Dinamo je imel nato še dve veliki priložnosti, da bi že nekaj minut pozneje prednost podvojil, a je najprej Ante Čorić meril mimo gola, poskus Marka Pjace pa je ubranil Ivan Vargić. Zmagovalec je bil odločen v 83. minuti, ko je z glavo zadel Sigali. Visoko zmago gostiteljev je po slabem posredovanju Vargića s svojim drugim golom na tekmi potrdil Soudani.

Dinamo je tako še povečal prednost na vrhu hrvaške lige. Rijeka zdaj zaostaja že za pet točk.

Dinamo Zagreb – Rijeka 3:0 (0:0)