Stojanović in Šporar v novih klubih debitirala z zmagama

Zagreb/Zürich, 14. 02. 2016 18.58 |

Slovenska nogometaša Andraž Šporar in Petar Stojanović sta s svojima novima ekipama debitirala z zmagama. Šporar je ob zmagi Basla s 4:0 odigral dobrih 20 minut. Stojanović pa je ob zmagi zagrebškega Dinama (2:1) odigral vseh 90 minut.

Andraž Šporar je prvič okusil slast igranja v švicarski ligi.
Andraž Šporar je prvič okusil slast igranja v švicarski ligi. FOTO: FC Basel 1893
Andraž Šporar je potem, ko je decembra iz vrst ljubljanske Olimpije prestopil k švicarskemu serijskemu prvaku Baslu, prvič zaigral na tekmi švicarskega državnega prvenstva. V igro je vstopil v drugem polčasu, in sicer v 70. minuti, ko je njegova ekipa že vodila s 3:0. Na koncu so ekipo Grasshopper premagali z rezultatom 4:0.

Za svoj novi klub je debitiral še en slovenski igralec, ki je še jeseni belo usnje brcal po zelenicah slovenske Prve lige. Petar Stojanović je za svoj novi klub Dinamo Zagreb odigral vseh 90 minut in pomagal svoji novi ekipi do zmage po preobratu na gostovanju pri mestnem tekmecu Zagrebu. Domačini so namreč prvi polčas dobili z 1:0, v drugem pa so serijski hrvaški prvaki zaigrali nekoliko bolje in izid preobrnili v zmago z 2:1.

Petar Stojanović je na svoji prvi tekmi v hrvaškem prvenstvu odigral vseh 90 minut. FOTO: Damjan Žibert