Melbourne, 21. 07. 2015 14.04 |

Raheem Sterling si lepšega debija za novo ekipo Manchester City ne bi mogel želeti, potem ko je svoj prvi gol za sinjemodre zabil po vsega dobrih dveh minutah prijateljskega bračuna z Romo.

No, vse skupaj bi lahko bilo še bolje, če napadalcu Manchester Cityja Raheemu Sterlingu na pripravljalni tekmi z Romo ne bi bilo treba poslušati žvižgov Liverpoolovih navijačev na stadionu v Melbournu in če se mladi angleški reprezentant jamajških korenin še pred doseženim zadetkom ne bi nerodno spotaknil na žogi. Sterling je odigral le prvi polčas, nato pa ga je strateg Cityja Manuel Pellegrini zamenjal z mladim Brandonom Barkerjem.

Raheem Sterling
Raheem Sterling FOTO: Reuters

V dresu sinjemodrih se je sicer izkazal tudi mladi nigerijski napadalec Kelechi Iheanacho. 18-letnik je lepo podal za prvi gol Sterlinga, nato pa še zabil za vodstvo Angležev z 2:1 v 51. minuti. Tekma se je po rednem delu zaključila z rezultatom 2:2, za Romo pa sta zadetka prispevala Miralem Pjanić in Adem Ljajić, po strelih enajstmetrovk pa so se zmage veselili nogometaši Manchester Cityja.