VIDEO in FOTO: Širok dosegel izjemen gol za zmago Gorice

Krško, 15. 08. 2015 17.17 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 5 min
R.K./T.Š.
49

Na razburljivi tekmi v Domžalah je Gorica zabeležila še svojo peto zmago v sezoni (2:3), Luka Koper in Rudar Velenje sta se razšla z neodločenim izidom (1:1), na stadionu Matije Gubca v lokalnem derbiju med Krškim in Krko gledalci niso videli zadetkov (0:0).

Izjavi trenerjev Krškega in Krke

Prazničnemu vzdušju v Posavju ni videti konca. Stadion Matije Gubca je bil tokrat na nogah zaradi lokalnega obračuna med Krškim in Krko. Nogometaši Krškega so do zdaj eno najprijetnejših presenečenj v slovenskem nogmetu, kljub zelo mladi ekipi in dejstvu, da so še lansko sezono igrali v drugi ligi, so na začetku sezone poskrbeli za pravo evforijo. Danes se je kljub slabemu vremenu zbralo 1.400 gledalcev, po štirih domačih tekmah imajo v povprečju več kot 1.700 gledalcev na tekmo, večji obisk beležijo zgolj akualni prvaki iz Maribora.

Krki se je v preteklem krogu primeril slab dan, saj so doživeli do tega trenutka najvišji poraz med vsemi ekipami v letošnji sezoni. Na domačem terenu so jih z 0:4 povozili Domžalčani, končna razlika pa bi kaj hitro lahko bila še višja, saj so Domžalčani ob tem zapravili še kar nekaj res lepih priložnosti, a pred golom niso bili najbolj zbrani. V Krškem so poizkušali popraviti vtis, a so lahko po delitvi točk zadovoljnejša ekipa.

Na stadionu Matije Gubca se je kljub slabemu vremenu ponovno zbralo veliko gledalcev. FOTO: Aljoša Kravanja

Brez zmagovalca v Krškem
Res izrazitih priložnosti si ekipi v prvem polčasu nista uspeli priigrati. Več od igre so sicer imeli domači, a gola jim ni uspelo doseči. Domači vratar Marko Zalokar je moral prvič resneje posredovati v 33. minuti, s približno 20-ih metrov je z diagonalnim strelom po tleh poizkušal Nana Addo Welbeck, a je Zalokar strel odbil v kot. Tri minute kasneje so s protinapadom odgovorili Krčani, z desne strani kazenskega prostora je David Poljanec poizkušal z lobom a zgrešil vrata Miodraga Mitroviča. V 43. minuti je dlani Zalokarja ogrel še Josip Fuček, ki je sprožil z velike razdalje, a strel resne nevarnosti za gol ni predstavljal.

V drugem polčasu so imeli prvo res lepo priložnost nogometaši Krškega, v 65. minuti je odločilno posredoval Jamilu Collins, ki je blokiral nevaren strel Dejana Urbanča. V nadaljevanju je Krško še močneje pritisnilo. Najprej je v 75. minuti odlično priložnost zapravil Miha Drnovšek, po podaji z leve strani je streljal z roba kazenskega prostora a je vratar Mitrovič odlično posredoval. Zgolj minuto kasneje je bil vratar Krke že premagan, a ga je po strelu Enesa Rujoviča rešila prečka. V 90. minuti je še zadnjo veliko priložnost za zmago zapravil Poljanec, ki je po izjemni globinski podaji prvi pritekel pred vrata Novomeščanov a streljal mimo gola.

Pasica nogomet je doma na Kanalu A
Pasica nogomet je doma na Kanalu A FOTO:

Gorica z zmago še vedno na vrhu lestvice
Še naprej preseneča Gorica. V Domžalah je prišla že do pete zmage v sezoni, ki jo bo zadržala na prvem mestu na lestvici. Domžalčani so doživeli tretji poraz, v uteho pa jim je dejstvo, da so na domačem igrišču končno dosegli zadetek. Tokrat celo dva. So pa izgubili prvič proti belo-modrim po novembru 2011.

Novogoričani so tekmo dobro odprli in povedli v peti minuti, potem ko je z dobrih desetih metrov zadel Blessing Eleke. Po nekaj nevarnih akcijah so v 25. minuti domači le izenačili. Nejc Skubic je že petič v sezoni podal za zadetek, tega je dosegel Benjamin Morel s strelom v spodnji desni kot goriških vrat.

V uvodu drugega polčasa so Domžalčani znova zagrozili. Morel je izvedel prosti strel z leve strani, Grega Sorčan je žogo odbil do Darka Zeca, na golovi črti pa mu je zadetek preprečil Matija Širok. Žoga se je spet odbila do Zeca, ki pa je v drugo zadel prečko. V 56. minuti pa so gosti spet povedli, znova je bil strelec razpoloženi Eleke, ki je iz bližine zadel po podaji Marka Nunića z desne strani. Toda gostitelji so takoj odgovorili in izenačili po zaslugi rezervista Antonia Manceja, ki je s petih metrov unovčil podajo Matica Črnica ter dosegel svoj tretji zadetek na četrti tekmi v prvenstvu. V 87. minuti pa so Primorci prišli do zmagovitega zadetka, ko je Matija Širok z evrogolom zadel v levi kot domačih vrat po slabem izbijanju Dejana Trajkovskega.

Gorica s peto zmago v sezoni ostaja na vrhu lestvice.
Gorica s peto zmago v sezoni ostaja na vrhu lestvice. FOTO: Damjan Žibert

Miroljubni remi na Bonifiki
Kanarčki so malce izboljšali statistiko igranja pod drugim "mandatom" Rodolfa Vanolija. Na 15 prvenstvenih tekmah so namreč doživeli kar osem porazov in zgolj tri zmage. Nov neodločen izid pa so dodali danes, in to zasluženo, saj sta ekipi dobili vsaka po en polčas. Obe ekipi tudi ostajata pri dnu lestvice s po petimi točkami.

Tekma se je začela z minuto molka v spomin na tragično preminulega nekdanjega vratarja Kopra Janka Germeka. Sicer pa so bili v prvem polčasu boljši tekmec gosti, ki so z golom v 21. minuti tudi povedli z 1:0. Mario Babić je s prostega strela po tleh podal do Davida Kašnika, ki je iznajdljivo zadel z osmih metrov.

Koprčani so drugi polčas začeli precej bolj aktivno. Že v 47. minuti je Ivica Guberac streljal s 16 metrov, Matej Radan pa je žogo odbil v kot. Takoj zatem je iz kota podal Guberac, na drugi vratnici pa se je najbolje znašel Matej Palčič, ki je žogo poslal mrežo za 1:1. V 70. minuti je z 18 metrov sprožil Domen Črnigoj, žoga pa je oplazila prečko, kar je bila zadnja večja priložnost na tekmi.

Koprčani so si v drugem polčasu priborili točko.