Šporar v dresu Basla že asistira in zabija

Basel, 09. 01. 2016 16.15 |

Ž.L./M.J.
46

Na prijateljski tekmi med Baslom in drugoligašem Bielom (3:2) je (že) zablestel nekdanji član Olimpije Andraž Šporar. Ljubljančan je v igro vstopil v nadaljevanju in zabeležil asistenco in zadetek na svoji prvi uradni tekmi v dresu serijskega švicarskega prvaka.

Andraž Šporar se je že vpisal med strelce na tekmi svojega novega kluba.
Andraž Šporar se je že vpisal med strelce na tekmi svojega novega kluba. FOTO: FC Basel 1893

Ljubljančan Andraž Šporar, ki je decembra postal najdražji nogometaš, ki je prestopil iz Prve lige Telekom Slovenije, je že zablestel v dresu svojega novega kluba. Na prijateljski tekmi med Baslom, za katerega po novem igra Ljubljančan in drugoligaško ekipo Biel-Bienne, je odigral zgolj en polčas in prispeval asistenco in zadetek. To je vsekakor dobra novica pred začetkom švicarskega državnega prvenstva, ki se s spomladanskim delom nadaljuje februarja. 21-letnik se je prvi ekipi pridružil šele v ponedeljek in se očitno z novimi soigralci že odlično ujel. V igro je vstopil v drugem polčasu in že po petih minutah podal soigralcu Cedricu Ittenu za vodstvo z 2:0 na srečanju. Gostje iz švicarske druge lige so ekspresno izenačili, toda zadnjo besedo je imel prav kapetan slovenske mlade reprezentance, ki je v 64. minuti zabil svoj prvi gol za Basel, pri katerem nosi številko 9.

V ponedeljek se bo s soigralci odpravil na priprave v Malago. Naslednjo prijateljsko tekmo bodo odigrali prav tam, ko jim bo nasproti stal nemški prvoligaš Augsburg, katerega član je Slovenec Tim Matavž.

FC Basel - FC Biel-Bienne 3:2 (1:0)
Delgado 33., Itten (podaja Šporar) 50., Šporar 64.; Kololli 53., Kilezi 55.

+2
Ja sej vi še za v drugo švicarsko ligo niste.
Viejo cabron
10. 01. 2016 19.48
+2
mariomandzukic Hrvaška reprez. košarka - beda, Hrvaška reprez. odbojka-beda, Hrvaški reprez. rokomet - beda. Sem kaj pozabil? Vsi kolektivni športi vam gredo dol in še bolj dol.
belimrtvaškiprt
10. 01. 2016 09.43
+5
Chelsea 1991, pa ti pojma nimaš o fuzbalu, ker že en čas opažam, da stalno nekaj primerjaš in da so te tvoje primerjave totalno mimo. Saj bo, saj boš odrastel nekega dne in boš na stvari gledal malo drugače. bom takrat prebral od tebe mogoče celo kak zrel komentar, če seveda neboš zamenjal kluba za katerega navijaš in boš pisal pod grbom kakšnega Chelseaju velikega rivala. Se pa nebi čudil če imaš grb od lige prvakov tetoviran sredi čela, ker deluješ mi ravno ena taka brihta.
Carrasco
10. 01. 2016 09.34
+1
Neverjeten je,ko ne igrata Janko in Ebolo ! kaj so čakali do 21 leta?
+13
Vetjamem, da bo se bolj vnovcil svoj potencial.
Uporabnik113089
09. 01. 2016 18.51
-7
Je že zabil drugoligašu. Kaj bo šele delal tretjeligašem....
+20
Chelsea1991 a lahko že enkrat ti nehaš pisat neumnosti , ker spravlješ use navijače chelsea u slabo luč in večina navijačev chelsea se te itak sramuje tko , da če še misliš pisat takšne neumnosti si spremeni že enkrat svoje uporabniško ime in deli sramoto samo sebi ne pa usem navijačem chelsea zraven
+18
Andraž želim ti veliko uspehov! Pozdrav iz Štajerske.
Chelsea1991
09. 01. 2016 16.37
-59
uau, na prijatelsjki tekmi proti drugoligašu je zabil...pa kaj si nor...kot da bi jaz zabil nk malečniku...a smo slovenčki res tako slabi v nogometu, da se obeša na klin, ker nekdo na prijatelsjki (!) tekmi zabije drugoligašu (!!)? Potem pa bi radi igrali na euru haha...še malo pa bo uspeh, če bo nekdo igral 10 sekund v ciprski ligi...
asiblesava
09. 01. 2016 16.42
+11
No no, sej niso hotli povedat da je zabiv proti drugoligašu sam pač da je zabiv na prvi tekmi v novem klubu, drugač pa ni to neki bau bau :) ... Maribor v
-22
hahaha pa kaj še...maribor bi bil v prvi švicarski ligi drugi...basel je planet za sebe, ostali klubeki pa životarijo...še zurich je tako slab da bo izpadel
Le vkup uboga gmajna
09. 01. 2016 17.11
+26
A je mali Zdrahović že kak gol dal na Nizozemskem? Hehehehe....še za na treninge je preslab!
Chelsea1991
09. 01. 2016 17.20
-17
prvič nizozemska liga je veliko močnejša kot švicarska, drugič zahovič je več kot 2 leti mlajši in še ma čas haha
09. 01. 2016 17.25
+15
Prvič, obe ligi sta poden od podna, drugič, Zdrahović Jr. je že celo večnost gor napram Andražu, tretjič, njegov čas se je iztekel ko ga je ata prodal!
Olcar 1
09. 01. 2016 17.31
+11
..kakj ma to veze?oa se trudita po svojih najboljsih moceh in oba sta perspektivna
Olcar 1
-2
09. 01. 2016 17.36
+11
Zdrahović je perspektiven? Za slovensko ligo je bil dober ja, pa še to za 45 minut, ker za 90 ni imel kondicije. Tako kot njegov ćale ne! Ne primerjaj enga busaneta z nekom, ki ima res talent in voljo do uspeha!
-13
Kaj pa je šporar dosegel kot pa zabijal krkam in krškim in rudarjem?? kje je bil lani, predlani ? Pa špoarr ti bo 3-4. napadalec v bazlu samo toliko, zato pa je igral 2. polčas, ker je ob polčasu menjal glavna napadalca
09. 01. 2016 18.15
+12
Na zadnji tekmi je Mariboru zabil dva gola! A si to že pozabila? Dečk je šele pet dni v Baslu in ob debiju podal in zadel! Kaj ti tu ni jasno pupa!? Ti korozirajo možgani od vašega zraka?
Chelsea1991
09. 01. 2016 18.21
-7
zahovič je že pri 18 letih zabil v ligi prvakov, šporar pa pri 22 zabija na treningih bazla...ja čestitke !
09. 01. 2016 18.25
+11
Res je! In nikoli več ne bo! On je svojo kariero že zapečatil!
Chelsea1991
09. 01. 2016 18.26
-12
pa že sedaj je dosegel več kot šporar kadarkoli haha
09. 01. 2016 18.32
+8
Ne me smejat punčka no! Šporar v enmu mescu zasluži Zdrahovićevo letno plačo! Pojdi en krog odtečt. Aja, kilogrami ti to preprečujejo. Saj bo, tud bunkice morte obstajat.
Chelsea1991
09. 01. 2016 18.34
-11
Šporar v karieri ne bo zaslužil 5% tolko kot ima stari zaho dnara, tako da zakaj bi luka sploh rabil denar haha
09. 01. 2016 18.35
+11
Stari Zaho je na robu bankrota, če še ne veš. Pojdi na tortico!
Uporabnik1245345
09. 01. 2016 20.26
+8
Da daš na prvi tekmi asistenco in gol za zmago 3:2, je to super dosežek, sploh, če si v igri samo 1 polčas. Sicer pa brez skrbi, kmalu se bo začela liga in bo dajal gole tudi prvo ligašem.
aki10
09. 01. 2016 16.33
+13
Ljubljanska šola nogometa ;)
CURVANORD Zanetti
+4
Hahaha tokrat naj ti bo dobis plus,a poznal se vam bo spomladi njegov odhod,po nekaj krogih vas bomo prehiteli taka je pac realnost