Rio de Janeiro, 18. 06. 2014 22.09 |

Svetovno prvenstvo je doživelo velik šok. Španci, evropski in svetovni prvaki, nimajo več možnosti za preboj med najboljših 16, potem ko so po polomu proti Nizozemski (1:5) izgubili še proti Čilu (0:2). Ta si je iz te skupine tako kot Nizozemska že priigral izločilne boje.

Španci, ki so zaigrali brez Xavija v zvezni vrsti in Gerarda Piqueja v obrambi, v uvodu tekme niso prepričali, čeprav so v 15. minuti prek Xabija Alonsa, ki je bil sam pred Claudiem Bravom, zapravili prvo lepo priložnost. Že pet minut pozneje pa so Čilenci, ki so bili povsem enakovredni Špancem, povedli. Po lepi akciji Artura Vidala in Charlesa Aranguiza se je v kazenskem prostoru lepo znašel Eduardo Vargas in žogo potisnil v mrežo. V 27. minuti je nato Diego Costa prvič opozoril nase, ko je zadel le zunanji del mreže. V nadaljevanju pa so Čilenci še vztrajali pri pogumni igri in v 43. minuti podvojili svojo prednost. Alexis Sanchez je malce z desne strani izvedel prosti strel, Iker Casillas je žogo odbil, a le do Aranguiza, ki jo je spretno poslal v mrežo.

Slavje Čilencev ob drugem golu na Maracani.
Slavje Čilencev ob drugem golu na Maracani. FOTO: Reuters

V uvodu drugega polčasa so Španci pritisnili, med drugim se je po "škarjicah" Coste pred golom sam znašel Sergio Busquets, a mu pred praznimi vrati ni uspelo dobro zadeti žoge. V 68. minuti so imeli Čilenci lepo priložnost za 3:0, a je Mauricio Isla žogo poslal čez gol. Do konca tekme Španci kljub menjavam niso prav vedeli, kako se lotiti obrambe Čila, tudi udarca Andresa Inieste in Sergia Ramosa v končnici tekem nista predstavljala večje nevarnosti za čilska vrata.

Španija - Čile 0:2 (0:2)
Vargas 20., Aranguiz 44.

KOMENTARJI (91)

adrenalin123
20. 06. 2014 07.58
+1
BRAVO ČILE <3<3<3<3<3<3<3< Hvala Bogu, da nebom več gledau ne reala in ne barce :) Španija - PUT PUTUJEM PUT DALEKI PHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
LocoBlanco
19. 06. 2014 11.54
+3
Negredo, Isco, Carvajal bi naredili tisto razliko, ki jo je španija potrebovala! Zdaj govoriti, da so nogometaši Barce zasluženi za predčasen odhod je smešna izjava, ker španijo, kot repko na RM in Barco delijo samo egocentriki v stilu hammurabija in ostalih motencev na tem portalu! Španija je Španija in tam vsi igrajo za skupen cilj, ampak kaj, ko je ta repka osvojila vse možne pokale v nogometu in po mojem mnenju ni več tako lačna, kot pred leti! Vsaj na počitnice bodo lahko odšli z svojimi družinami pred začetkom klubskega tekmovanja. Sicer se pa mora amenjati se vsaj 70% igralcev pri Španiji, če hočejo priti nazaj na pota stare slave.
MM?
19. 06. 2014 09.23
+1
Nekaj je pa le popravil Del Bosque. Namesto Piqueja je dal Martineza. Med polčasom je zamenjal Alonsa, kar je bilo tudi OK, pa vseeno ni šlo. Čilenci so bili res dobri.
kameltrajbar
19. 06. 2014 08.16
+8
..po vseh teh uspehih..so španci premalo lačni zmage....kvaliteta je premalo...:)))...by by....:)
Praškovarit
19. 06. 2014 08.13
+4
pa sej igrali so dobro, sam so mel čilenci pač hudo obrambo, pa očitno tud Casilias ni več tist kar je bil. sicer me pa sploh ne brigajo oni. FORZA ITALIA !!!!!!!!!!!!!!
TomažNovak
19. 06. 2014 08.09
+18
Zanimivo je to, da je hkrati s koncem ciklusa "stare" ekipe Barcelone (predvsem sta tu mišljena Xavi in Iniesta) konec tudi ciklusa Furie Roje. Ko so zmagovali nihče ni hotel priznati, da je so katalonci nosili večinsko breme reprezentance, sedaj, ko izgubljajo, pa so vsega krivi samo oni. Dvojna morala... Sicer pa se za Špance ni bati - imajo izvrstne mlade nogometaše, ki bodo ponovili uspehe zlate generacije.
19. 06. 2014 07.59
+2
..katastrofa.....:)
Hachi
19. 06. 2014 07.48
+21
Vse, kar so Spanci letos na SP pokazali, so bile tri ali stiri lustne navijacice ;-)
robek35
19. 06. 2014 07.43
+1
Kot smo videlo so čileanci prečitali igro Špancev-Barcelone,isti koncept kot pred štirimi leti zato zaslužena zmaga Čileancev Bravo
+11
Brezveze s prstom kazat, ampak Del Bosque je trmast tak fejst da je groza...Kaj dela Costa v prvi postavi? Kaj dela najprej Pique noter proti nizozemski potem pa Javi Martinez na položaju obrambnega kar niti ni njegova pozicija, na klopi pa ma Juanfrana & Albiola?? Kaj dela Villa na klopi? Kaj dela Torres v igri, kaj dela Mata na klopi? In spet, ni tolko Casillas kriv kot ga radi mediji obtožijo ljudstvo pa sledi mnenju, kot je obramba spet razočarala na polni črti. Prvi gol ga zdaj krivijo da se prehitro vrže, a da bi napadalec strelal s prve bi ga obtožli zakaj se ne vrže prej češ spet slaba reakcija? Boljše vprašanje je kak lahko gre žoga skozi 3obrambne??? Drugi gol, spet baje slaba reakcija Casillasa, nevem ampak osnovno pravilo obrambe je da v kazenskem prostoru, ki bi naj bil za obrambnega kot sveta dežela, igralec ne sme, ponavljam, ne sme. Ne sme bit sam in streljat po mili volji med tem ko se v živem zidu gledajo!