Origi v zaključku tekme zagotovil zmago Belgiji

Rio de Janeiro, 22. 06. 2014 19.07 |

V drugem krogu skupine H na svetovnem nogometnem prvenstvu sta se pomerili reprezentanci Belgije in Rusije. Na stadionu Maracana v Rio de Janeiru so tri točke osvojili Belgijci in dosegli drugo zmago na SP (1:0). Gol odločitve je dosegel Divock Origi.

Belgijci so z zmago razveselili navijače na Maracani.
Belgijci so z zmago razveselili navijače na Maracani. FOTO: Reuters
V skupini H sta prvo tekmo drugega kroga odigrali reprezentanci Belgije in Rusije. Belgijci, ki so v prvem krogu z 2:1 premagali Alžirijo, bi si z zmago na SP že zagotovili napredovanje. Rusija je v prvem krogu le remizirala z Južno Korejo po veliki napaki vratarja Igorja Akinfejeva. Na tekmi na stadionu Maracana v Rio de Janeiru v prvem polčasu golov ni bilo, v drugem polčasu pa je v 88. minuti zmago Belgiji zagotovil 19-letni Divock Origi. Belgija ostaja na prvem mestu lestvice s šestimi točkami in si je že zagotovila napredovanje, Rusi pa ostajo po dveh tekmah le pri eni točki. Na drugi tekmi skupine H se bosta pomerili reprezentanci Južne Koreje in Alžirije.

Belgijski selektor Marc Wilmots je v udarno enajsterico postavil nove tri igralce v primerjavi s prvo tekmo, Mertensa, Fellainija in Vermaelna. Prvi polčas navijačev ni navdušil, izenačen dvoboj ni ponudil golov, pri Belgijcih je bil najbolj podjeten Martens, najlepšo priložnost za Rusijo pa je imel Kokorin ob izteku polčasa, a je žoga po strelu z glavo zletele mimo gola. Drugi polčas je bil podoben prvemu, Rusija je imela celo manjšo terensko premoč v prvem delu nadaljevanja. V 81. minuti je strel ruskega rezervista Andreja Ješčenka z roba kazenskega prostora zletel mimo leve vratnice, tri minute kasneje pa je Kevin Mirallas po prostem strelu z dvajsetih metrov zadel vratnico ruskega gola. V končnici tekme so Belgijci močno pritisnili in plod pritiska je bil gol Origija, ki je v igro vstopil v 57. minuti namesto Lukakuja.  V 88. minuti je po lepi podaji Hazarda zadel zgornji del gola za zmago z 1:0 in belgijske tri točke.