Maribor, 06. 09. 2012 22.35 |

Slovenska nogometna reprezentanca do 21 let je danes v mariborskem Ljudskem vrtu v okviru kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2013 (skupina 2) premagala Švedsko z 2:1 in s tem ostaja v igri za preboj na prvenstvo stare celine.

Slovenska mlada četa je za morebitno napredovanje nujno potrebovala zmago in jo tudi dosegla. Varovanci Tomaža Kavčiča so že v uvodnih minutah prvega polčasa pokazali, da šteje le zmaga in po boljši predstavi vendarle dosegli vodilni zadetek. Rajko Rep je izvajal kot z desne strani, v kazenskem prostoru je bil najvišji napadalec Robert Berić, ki je iz drugega poizkusa le uspel premagati Karla-Johana Johnssona. Pred tem je imel po samostojnem prodoru lepo priložnost za zadetek tudi Dejan Lazarević, vendar je gostujoči čuvaj mreže njegov strel uspel ukrotiti. Tik pred odmorom so imeli Švedi lepo priložnost za izenačenje, vendar je Rasmus Jönnson streljal čez gol Elvisa Džafića.

Dejan Lazarević je s strelom z bele točke Sloveniji priigral zlata vredne tri točke. FOTO: Aljoša Kravanja

Slovenski nogometaši so tudi v nadaljevanju narekovali visok ritem igre, kljub temu pa so Švedi uspeli priti do izenačenja. V 60. minuti je Jiloan Hamada močno streljal z roba kazenskega prostora, z izjemno obrambo pa se je izkazal Džafić. Po strelu iz kota pa je neodločnost domače obrambe izkoristil Jakob Johansson in le premagal vratarja ljubljanske Olimpije. V 74. minuti je slovenska četa izpeljala obetaven protinapad. Kevin Kampl je lepo podal do Mateja Podlogarja, napadalec velenjskega Rudarja pa ni najbolje zadel žoge. Že nekaj trenutkov je spet 'udarila' naveza Kampl-Podlogar, tokrat pa se je švedski čuvaj mreže izkazal. V 81. minuti je zmago Sloveniji s strelom z bele točke priigral Lazarević, potem ko je v kazenskem prostoru z roko igral Miiko Albornoz. Švedi so imeli v 87. minuti in v sodniškem dodatku dve izjemni priložnosti za izenačenje, vendar se je vnovič izkazal Džafić. Varovanci Kavčiča imajo po zmagi možnost za preboj v "play-off", vendar so še odvisni od razpleta drugih tekem.

Slovenija – Švedska 2:1 (1:0)
Berić 44., Lazarevič 81./11m; Johansson 61.