Slovaki z zmago nad Litvo znova pred Slovenijo, Kane užalostil Škote

Glasgow, Nürnberg, Oslo, Baku, Vilnius, 10. 06. 2017 22.37 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 6 min

Kljub temu, da je klubska sezona končana, pa se nogometaši širom sveta še naprej potijo in sicer v dresu svojih reprezentanc. Igrajo se namreč kvalifikacije za uvrstitev na svetovno prvenstvo, ki ga bo prihodnje leto organizirala Rusija. V "slovenski" skupini je Slovaška z zmago nad Litvo (2:1) znova skočila pred Slovenijo na drugo mesto. Anglija v zadnjem hipu do remija proti Škotom (2:2)

Marek Hamšik je zabil drugi gol za Slovake.
Marek Hamšik je zabil drugi gol za Slovake. FOTO: AP
 V zadnji tekmi "slovenske" skupine F je Slovaška v gosteh strla Litvo z 2:1. Domači so se v prvem polčasu pokazali v lepi luči, bili povsem enakovreden tekmec, gosti pa so izkoristili edino priložnost, ki so jo imeli na voljo. Vladimir Weiss je v 32. minuti unovčil podajo Mareka Hamšika in iz bližine zadel. V 58. minuti je drugo resno priložnost za Slovaško izkoristil Hamšik, ki je lepo zadel s prostega strela. Litva je še naprej dobro igrala in v sodnikovem dodatku prišla do zasluženega gola, natančen je bil Darvydas Šernas. V preostalih tekmah skupine F je izbrana vrsta slovenskega selektorja Srečka Katanca v Ljubljani premagala Malto, tudi z zadetkom Milivoja Novakovića, ki je danes zadnjič oblekel slovenski dres, to je bila tudi zadnja tekma drugega strelca v zgodovini Slovenije v karieri. Bolj dramatično je bilo v Glasgowu, kjer sta se Škotska in Anglija razšli z 2:2. Anglija je vodila do 87. minute, ko so domači najprej izenačili, zatem še z drugim golom Leigha Griffithsa s prostega strela povedli, kapetan Harry Kane je izenačil za Anglijo v sodnikovem dodatku. Po šestih krogih je na vrhu s 14 točkami Anglija, Slovaška jih ima 12, Slovenija 11, Škotska 8, Litva 5, Malta pa je še brez točke.

V skupini C je v prvi tekmi dneva Azerbajdžan v sodniškem dodatku izgubil proti Severni Irski z 0:1, reprezentanca z Otoka je tako nadaljevala dobro serijo v boju za SP 2018. Po šestih tekmah je Severna Irska pri 13 točkah in je druga, pred njo je s stoodstotnim izkupičkom Nemčija, ki je zvečer navkljub močno spremenjeni postavi s 7:0 "prerešetala" San Marino. Julian Draxler je začel "goleado" v 11. minuti, v 16. in 29. minuti je zadel Sandro Wagner, v 38. je svoj delček pristavil Amin Younes. V drugem polčasu je prvi zadel Shkodran Mustafi v 47., drugi Julian Brandt v 72., tretji pa še tretjič na tekmi Wagner. V Oslu sta se Norveška in Češka razšli z neodločenim izidom 1:1. V skupini E je uvodoma do zmage s 3:1 v gosteh v Kazahstanu prišla Danska in začasno skočila na drugo mesto. Toda zvečer je bila uspešna tudi Črna gora, ki je s 4:1 ugnala Armenijo, trikrat je zadel Stevan Jovetić, in se po točkah izenačila z Dansko. Vodilna Poljska je pred domačimi gledalci na koncu visoko s 3:1 premagala Romunijo, Robert Lewandowski je prispeval vse tri gole.