London, 15. 11. 2014 18.03 |

V 4. krogu kvalifikacij za evropsko nogometno prvenstvo leta 2016 je slovenska nogometna reprezentanca gostovala v Londonu. Na slovitem Wembleyju so Angleži premagali Slovence s 3:1, čeprav so varovanci Srečka Katanca povedli z 0:1.

Slovenska nogometna reprezentanca je na slovitem Wembleyju v Londonu odigrala četrto tekmo kvalifikacij za EURO 2016. Nasprotnik je bil tekmec v kvalifikacijski skupini E Anglija, ki je bila po treh tekmah v skupini stoodstotna s tremi zmagami in brez prejetega zadetka, Slovenija pa je do te tekme zabeležila dve zmagi in poraz ter je na drugem mestu. V udarni postavi selektorja Srečka Katanca so zaigrali Samir Handanović, Mišo Brečko, Boštjan Cesar, Branko Ilić, Andraž Struna, Aleš Mertelj, Jasmin Kurtić, Valter Birsa, Kevin Kampl, Andraž Kirm in Milivoje Novaković. Tekma je imela slavnostni uvod. Angleški napadalec Wayne Rooney je proti Sloveniji zabeležil že svoj stoti nastop za izbrano vrsto in je v dar dobil zlato kapo, ki mu jo je izročil legendarni Sir Bobby Charlton. Na drugi strani pa je kapetan Slovenije Boštjan Cesar postal rekorder po številu nastopov za slovensko vrsto, tekma z Anglijo je bila njegova 81 in branilec je prehitel Zlatka Zahoviča (80.).

Obe reprezentanci sta previdno začeli tekmo, prvi pa so zapretili Slovenci, Kirm je z glavo ustrelil proti golu, a vratar Joe Hart ni imel težav. V nadaljevanju so imeli gostitelji pobudo, a pravih težav za Handanovića ni bilo, čeprav se je glavnina dogajanj odvijala na slovenski polovici igrišča. V 28. minuti je proti golu ustrelil Novaković, a je žoga zletela mimo vratnice, najbolj nevarno za slovensko mrežo je bilo v 32. minuti, ko je Kurtić v kazenskem prostoru slabo podal do Handanovića, ki je žogo komaj odbil v kot. Welbeck je močno streljal proti golu v 37. minuti, a je žoga zletele mimo gola. Prvi polčas se je končal brez golov, kar se tiče strelov v okvir gola je bilo 1:0 v slovensko korist, v posesti žoge pa je bila prednost angleška (v odstotkih 62:38). Drugi polčas je bil, kar se tiče igre, boljši od prvega. Angleži so začeli agresivno, a so se vodstva veselili gostje. Po prostem strelu Kirma je Jordan Henderson dosegel avtogol v 58. minuti. A veselje Slovencev ni trajalo dolgo, le minuto zatem je Cesar v kazenskem prostoru spotaknil Rooneyja, ki je uspešno izvedel najstrožjo kazen. Angleži so izenačili, v 66. minuti pa povedli, gol je dosegel Danny Welbeck. Vodstvo gostitelji niso več izpustili iz rok, v 72. minuti so ga še povišali na 3:1, drugič je bil uspešen Welbeck, to je bil tudi končni izid tekme.

Wayne Rooney je dosegel gol iz enajstmetrovke.
Wayne Rooney je dosegel gol iz enajstmetrovke. FOTO: Reuters

Anglija - Slovenija 3:1 (0:0)
Henderson (58.ag), Rooney (59., 11m), Welbeck (66., 72.)

-1
Katanec pač ne more iz svoje kože.V reprezentanco kliče svoje ljubljenčke(Kirm,Iličič........),ki zaradi svoje kvazi kvalitete v klubih sedijo na klopi. Imamo pa dovolj mladih,ki bi mnogo bolje zastopali našo deželo. Katanec si naj 50 krat ogleda tekmo Italija:Hrvatska in se nauči kako se danes igra nogomet. Seveda so posebno poglavje naši televizijski komentatorji........škoda besed za njihovo strokovnost. Hvalijo ptiča brez perja!
tekač
17. 11. 2014 07.50
+1
Gledal sem tekmo Hrvaška Italija. Take reprezentance bodo igrale na evropskem prvenstvu. Po naši igri bolje, da se ne uvrstimo na to prvenstvo.
RedRooster
16. 11. 2014 23.22
+1
Slovenceljni in foteljaši spet nakladajo o nogometu o katerem se jim niti ne sanja, sanjajo o igralcih kdo vse bi moral igrati iz SNL itd...,sanjajoo nečem, kar oni niso, NITI NIMAJO POJMA, prosim premaknite že kanal in glejte tekme po vaši meri! Slovenija igra kot igra, njen domet je 3.mesto, ki je dosegljivo, vse ostalo je presenečenje in nehajte, ker glede na stanje igramo OK! V Stožice pride Kolumbija, kaj čakate, kupite karte in kolumbijske zastave in pojdite navijati za tistega smrkavca , kaj je že , Rodrigez, saj ne vem kako se napiše; to je vaš maksimalni domet, pljuvanje po vsem, celo po lastni reprezentanci, fej, raja mobitelašev in daljincev s plitkim razmišljanjem in prodano dušo!
+1
Neverjetno HENDERSON hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha, evroavtogol
barbato333333
16. 11. 2014 19.05
-2
Rajcevic,filipovic, bohar,celo zahovic se omenja itd...mislm a ste vi resni..to kar mamo u repii je to to.niso te igralci uastonj v boljsih klubih..mislm vsi ti igralci so enakovredni ali slabsi..edini k zelo manjka je ilicic..
tekač
16. 11. 2014 19.50
+1
KOdOvce
17. 11. 2014 08.17
-1
V boljših klubih? Mislim da Maribor nabije vsak klub v katerih igrajo naši reprezentanti. No, razen Inter in Atletico. Še Salzburgu bi bili konkurenčni.
+2
Handanovič, Viler, Rajčević,Andzelković,Stojanović, Kampl,Filipovič,Kurtić,Iličić,Bezjak,Matavž. Mislim, da bi morali izhajati iz te enajsterice.
ros4
16. 11. 2014 17.11
-3
kire igralce ta katanec vpoklicuje v reprezetanco, pa sej to ne mores verjet. ni Bezjaka,šporarja, boharja, pa še koga , a igrajo razni iliči,kirmi...eh sramota, za te rezultate je kriv samo Katanec.
Dobrovoljac
16. 11. 2014 12.38
+1
Ker g..lup naslov članka. Slovenija vodila a na koncu izgubila....kot da so bili celo tekmo boljši. Vodila je natanko 2 minute tok kokr so rabl Angleži da pridejo čez polovico igrišča. Pa še to so vodil po avotogolu. Slovenija si učeraj ni zaslužila niti točke.
Stajerci007
16. 11. 2014 11.18
+17
Dokler bo Katanačo prva zvezda reprezentance z nami nebo glih nekaj .... Ko bo spoznal da ne samo v Mariboru... da se dober nogomet igra tudi v Celju, Domžalah, Ljubljani... da je treba dat priložnost mladim igralcem iz naše lige.. ne pa klicat veziste iz močne Ciprske lige, 2. ruske pa take jajce.... MImo so časi ko je veljalo da za reprezentanco igrajo lahko samo igralci iz tujine kr je naša liga adijo... Včeraj je bil Mertelj daleč najboljši igralec naše reprezentance... in igralec z daleč največ težkimi tekmami v letošnji sezoni..... Da pa ma Srečo težave z igralci ki imajo neko dodano vrednost pa tak ni novost... Nikoli nisn zagovarjal našega Zlatkota ( pridejo trenutki ko bi blo boljše da je tiho )... ampak zdaj ni njega blizu.. a zgodba se ponavlja z Jojotom.... Da pri njem igrajo igralci ki bolj ali manj pridno kimajo in je to to... Kirm, Kurtič, Ilič..... Cesar včeraj tak zgodba za sebe... Faul za penal je odigral tak naivno ko da je to njegov prvi nastop za reprezentanco... ne pa 82.ti...... Za razliko od Hrvatov teramo iste strošene igralce... Hrvati so v četrtek proti Argentini igrali s puno mlado ekipo.... in ful dosti igralci iz Rijeke ( se je še komentator pošalo da bi lahko pomočnik bil Kek.. kolko jih je )..... Mi igramo v torek z Kolumbijo isto tekmo ... In namesto da bi vpoklical Boharja, Šporarja, Omladiča, ..... da ne naštevam vseh mladih talentov Slovenije.... in jim dal priložnost da okusijo reprezentanco pred domačim občinstvom in igro proti svetovnim zvezdnikom alal James!!! ..... ne, mi bomo igrali z igralci ciprske lige, ruske, ..... itd... ter uigravali taktiko za San Marino..... Selektror zbudi se.... Igralci domače lige bi v tem trenutku nahoblali domače tujce.... Da pa njegov ego zmaguje da ne igra trenutno več mariborskih igralcev ( res so v tekmovalni formi.... vztraja pri igralcu velikega ciprskega kluba Omnija... to je samo en primer... ).. tak dolgo bomo vsi ki navijamo za Slovenijo na slabšem.... V ospredju bi moral bit nacionalni interes ... ne pa osebni.... Lep pozdrav
azzoo
16. 11. 2014 20.40
+2
prav maš če se slučajno po nekem srečnem naključju uvrstijo na ep tričetrt igralcev ne bo več igralo ker bojo prestari takrat bo pa katanec jokal da nima uigrane reprezetance ker bo jo mogel čez noč pomladiti
KOdOvce
17. 11. 2014 08.24
tekač
16. 11. 2014 10.45
+2
Cesar je nevaren obrabni igralec. Penal je naredil brez potrebe. V vsaki nogometni šoli za najmanjše otroke učijo,da v šesnajst greš samo v blok in v spremljanje igralca. Potem pa še njegova izjav ,da so prvi polčas odigrali dobro. Povedati je potrebno da je bila igra zanič ,ker ne vsebuje ogrožanje nasprotnika. Naj si selektor pogleda Maribor. Vsaka čast za pristop k igri pri Chelsiju in doma. Zdaj ko so igrali ena ena doma je Maribor dobil samozavest,kar se pri slovenski reprezentanci s takim pristopom ne bo zgodilo.
catman
16. 11. 2014 10.32
-1
Čestitam Cesarju za rekorden nastop in predvsem za izvrstno potezo nad Rooney-em. Se prav vidi izredno visok IQ, brez tega v nogometu ne gre. Čestitke tudi Kurtiču, Iliču, Struni za izvrstne poteze, za Birso se vedno ve, da bo v svojem kao preigravanju in prodorih vedno zmagovalec. Smola pač, da so Angleži igrali na svojem sedanjem nivoju. Če bi bilo gledalcev 2 jurja manj, stopinjo topleje, veter močnejši, ogrevani sedeži za rezervne igralce, ipd, bi naši ziher zmagali 5:0. Čestitke!