Slask na krilih Elsnerja do državnega naslova

Vroclav, 07. 05. 2012 09.20 |

Nogometaši poljskega prvoligaša Slaska so z golom Slovenca Roka Elsnerja premagali Wislo Krakow Andraža Kirma in si zagotovili naslov državnega prvaka. Vodstvo so prevzeli šele v predzadnjem krogu.

Navijači Slaska so v zadnjem krogu dočakali še zmago nad lanskim prvakom Wislo.
Navijači Slaska so v zadnjem krogu dočakali še zmago nad lanskim prvakom Wislo. FOTO: Reuters

Nogometaši Slaska iz Vroclava so novi nogometni prvaki na Poljskem. V zadnjem krogu so po golu slovenskega nogometaša Roka Elsnerja v 54. minuti v Krakovu premagali lanske prvake, domačo Wislo z 1:0 (0:0) in obdržali točko prednosti pred drugouvrščenim Ruchom iz Chorzowa in tri pred Legio iz Varšave. Za Slask je to drugi poljski naslov, prvi po letu 1977. Posebej sladek je naslov tudi zaradi dejstva, da je Slask zmagovalni pokal osvojil v eni najtesnejših odločitev v Evropi letos in da je vodstvo na lestvici vnovič prevzel šele v predzadnjem krogu v sredo.