Sevilla do visoke prednosti, remi v Neaplju

Nepelj, 07. 05. 2015 23.19 |

Nogometaši Seville so v prvi polfinalni tekmi evropske lige doma s 3:0 premagali Fiorentino Josipa Iličića in Jasmina Kurtića. Napoli in Dnjeper Dnjepropetrovsk sta se razšla z nedoločenim rezultatom 1:1. Povratni tekmi bosta prihodnji teden.

Sevilla ima pred povratno tekmo v Firencah ogromno rezultatsko prednost.
Sevilla ima pred povratno tekmo v Firencah ogromno rezultatsko prednost. FOTO: Reuters

Tekmo v Sevilli je Josip Iličić začel na klopi - priložnost je dobil v 80. minuti - pred njim so prednost v napadu dobili Mohamed Salah, Joaquin in Mario Gomez. Jasmin Kurtić, drugi Slovenec pri Fiorentini, ni prijavljen za nastope v evropski ligi. Uvod špansko-italijanskega obračuna je bil izenačen, a so se v 17. minuti v rezultatski prednosti znašli domačini. Carlos Bacca je našel Aleixa Vidala, ki je z roba kazenskega prostora zadel levi spodnji kot gola. Fiorentina je igrala brez prave ideje, v 52. minuti pa je Sevilla zadela še drugič. Po desni strani se je v kazenski prostor prebil Vidal, italijanska obramba je pričakovala podajo v sredino, a se je branilec odločil za strel ter poskrbel za veselje domačih navijačev.

V 74. minuti je igro zaradi poškodbe zapustil Bacca, namesto njega je vstopil Kevin Gameiro, Francoz pa je potreboval le nekaj trenutkov, da se je še sam vpisal med strelce. Podal mu je Vidal, Francozu pa iz bližine ni bilo težko zadeti.

Rafaela Beniteza z Napolijem čaka težko delo na gostovanju v Ukrajini.
Rafaela Beniteza z Napolijem čaka težko delo na gostovanju v Ukrajini. FOTO: Reuters

Neapeljčani na evropsko lovoriko čakajo že 26 let. Nazadnje so leta 1989, ko je dres Napolija nosil tudi Diego Armando Maradona, osvojili pokal UEFA, v prvi tekmi pa so bili do 81. minute korak bližje finalu. Napoli je namreč imel več od igre, v prvem polčasu pa je bila ukrajinska obramba vselej na mestu. V 52. minuti je klonila, po podaji Lorenza Insigneja iz kota je bil najvišji v skoku David Lopez. Ukrajinci, ki so že z uvrstitvijo v polfinale dosegli daleč največji klubski uspeh, so v 81. minuti izenačili, v kazenski prostor je podal Artem Fedeckij, na mestu pa je bil Jevgen Seleznjov, ki je poskrbel za izenačenje in končnih 1:1.