Maribor, 30. 11. 2011 20.48 |

Nogometaši Maribora so bili v predzadnjem krogu skupinskega dela Evropske lige v Ljudskem vrtu blizu prve zmage, vendar je Club Brugge uprizoril neverjeten preobrat in v zadnji minuti rednega dela prišel do zmage (3:4).

Izbranci Darka Milaniča so bili na pragu prve zmage v evropski ligi. Po prepričljivem vodstvu s 3:0 so v končnici poceni prejeli kar štiri gole in igrišče četrtič zapustili sklonjenih glav. Na dosedanjih petih tekmah so iztržili le točko na domačem dvoboju proti portugalski Bragi, preostale dvoboje pa so izgubili. Maribor bo v zadnjem krogu gostoval pri angleškem Birmingham Cityju

Belgijski nogometaši so začeli veliko podjetneje in bili že v osmi minuti blizu zadetka. Napadalec Björn Vleminckx je po kotu z glavo stresel prečko. Nekaj trenutkov pozneje pa so se zadetka veselili Mariborčani. Po napaki gostujoče obrambe se je do žoge dokopal Dalibor Volaš in z močnim strelom premagal nemočnega Vladana Kujovića. Priložnosti so se v nadaljevanju vrstile na obeh straneh, vendar je do konca prvega dela ostalo 1:0.

Domači heroji so tudi drugi polčas odprli izjemno. Že v 51. minuti je predložek z leve strani Dejana Trjakovskega v lastno mrežo nerodno pospravil Ryan Donk. Varovanci Milaniča niso ničesar želeli prepustiti naključju in trinajstkratnim belgijskim prvakom zabili še tretji gol. Po izvajanju kota je bil pred vrati Kujovića najbolj zbran Volaš in v 68. minuti dosegel svoj drugi gol na srečanju. Ko je že vse kazalo na gladko zmago Mariborčanov, pa je sledil skoraj popoln preobrat gostov. V 74. minuti je zmedo v kazenskem prostoru izkoristil Nabil Dirar. Nekaj trenutkov pozneje je Maročan s pomočjo domače obrambe še drugič premagal Jasmin Handanovića, v 82. minuti pa je Joseph Akpala z neposredne bližine poskrbel za izenačenje. Volaš je imel nekaj minut pred koncem srečanja zmago v svojih nogah, vendar njegov strel ni bil dovolj natančen. Kar ni uspelo Volašu pa je na drugi strani Donku, ki je v zadnji minuti rednega dela zadel za zmago in se tako na najlepši možni način soigralcem oddolžil za avtogol v 51. minuti. Nesojeni junak Volaš je imel v sodnikovem dodatku še priložnost za izenačenje, vendar ga je zaustavila vratnica.

Maribor – Club Brugge 3:4 (1:0)
Volaš 11., 69., Donk 51./ag.; Dirar 74., 77., Akpala 82., Donk 90.

+2
Prodana tekma! Res je da nucamo dnar, samo lahko bi nam ki smo prišli navijat kaki liter často.
baldahin
01. 12. 2011 17.46
+3
Ne morem verjeti, da obstajajo ljudje, ki to skupinico vaških diletantov hodijo celo gledat na t.i. tekme. Da pa so zaradi njih pripravljeni puliti sedeže s tribun in jim spesniti celo himno, pa je že več kot preveč. Luzerji do konca!
cokos
01. 12. 2011 17.23
-1
ZA VSE JE ZOGA OKROGLA,HRABRI IN TISTI KI IGRAJO Z JAJCI NA KONCU ZMAGAJO,NASI POZERJI PA LAKO ČEMO MI,JAO BALKANSKO RAZMISLJANJE SPILA SE 90 MIN NE PA 75 MIN!!
greney
01. 12. 2011 16.44
+4
na koncu šteje samo zmaga ne pa kdo je bolš špilo,ker to se čez čas pozabi rezultati pa ostanejo!
papaaa!
01. 12. 2011 16.41
+8
slaba taktika štajerskih bosancev. pri 3: 0, bi normalen šef strokovnega štaba malce zaprl igro pa bi bilo, ne pa 6 igralcev v napadu!? obramba se je zmatrala do onemoglosti, kajti 70 minut, ki so jih preživeli v napadu, pušča posledice še pri veliko izkušenejših branilcih, kaj šele pri dvajsetletnikih! za to sramoto niso krivi igralci, ki so pustili srce na igrišču, saj nogomet je igra, ki se igra z možgani! zahović naj se odloči: se bo nehal ukvarjati z nepremičninami, ali bo svoje mesto prepusti nekomu, ki zna kako se delajo rezultati! club brugge ni nk zavrč!
JožaZportoroža
01. 12. 2011 16.17
+0
pa vi res niste normalni!!!!!!!! maribor je bil 75 min bolša ekipa na igrišču in bi si zasslužili zmago, vi pa jih popluvate da ne znajo špilat nogometa pa takee!!!!!!!!!! addijo ste res...in kar naenkrart je vse kar se je dobrega dogajalo pred 75min opzableno...samo da lhko šinfate!!
Madridista90
01. 12. 2011 12.47
+2
Kakšna sramota za Maribor, neverjetno res.
NBA2
01. 12. 2011 14.52
-2
bomo danes union olimpijo proti sieni vidli...
aki10
01. 12. 2011 15.16
+5
sam ti pa res znaš primerjat.... Union Olimpijo pa Sieno, svaka čast!!
zigas84
+11
Krivci niso sodniki, velik del gre pripisat trenerju. je pa res da donk bi moral predčasno z igrišča. če ne takrat ko je hoto obračunat s sodnikom pa v drugem polčasu ko je prekinil obetavni napad.
Adi Luka?i?
01. 12. 2011 12.00
+1
Ritolizci smo hvalite Mariborski nogomet !!!
RH86
01. 12. 2011 11.24
+7
v dobrem in slabem navijajte za maribor...ne samo ko mariboru gre!!3 gole je maribor prejel po sreci ..ne po znanju nasprotnika al kakovosti..odbite zoge so pac nesreca del nogometa ....zdaj pa se razpisite kolko hocete!!igrali so 70 min takega nogometa ko ga nebo se 10 let noben drug klub v prvi ligi te nase prelepe zelene slovenije!
NBA2
+2
Adi Luka?i?
01. 12. 2011 11.23
-4
Mariborski nogometaši ???---Škoda besed !!! Za vodstvo pa velja enako !!!
01. 12. 2011 16.36
+1
pa ti nisi normaln!!!!!! 3/4 tekme so bli bolši tekmec..
...1108...
01. 12. 2011 11.18
-23
TOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO Brugge SVAKA CAST UPAM DA OSVOJITE EVROPSKO LIGO :D
realnost
01. 12. 2011 11.09
+7
Res je , da je v nogometu vse mogoče, toda ne vem zakaj se to dogaja samo v našem nogometu, res se sprašujem ali smo res tako ponižen in bogaboječ narod brez vsake samozavesti in se odraža to tudi v športih, glede na to kako se politi ponižujejo in klanjajo tistim v Bruslju bi kar rekel da je tako.
vanillasky
01. 12. 2011 10.40
+23
zal obstajajo 3 ekipe, ki so sposobne taksnega preobrata v negativnmem smislu: slovenska nogometna reprezentanca, nk maribor in slovenska kosarkarska reprezentanca..gledat sport v sloveniji je vcasih res naporno.