Sarma in soigralci s tremi točkami iz Bakuja

Baku, 04. 10. 2012 19.45 |

Nogometaši milanskega Interja se z gostovanja v Bakuju – v 2. krogu lige Evropa so se pomirili z Nefčijem – vračajo s tremi točkami (3:1). Samir Handanović je moral po žogo v lastno mrežo v 53. minuti.

Samir Handanović
Samir Handanović FOTO: Reuters

Nogometaši milanskega Interja, pri katerih si kruh služi tudi slovenski reprezentančni vratar številka 1 Samir Handanović, so se v 2. krogu lige Evropa odpravili na zahtevno gostovanje k azerbajdžanskemu Nefčiju. Tekmec, ki jo je v preteklosti zagodel že mnogim, pa ni bil kos varovancem Andree Stramaccionija. Nerazzuri so povedli že v 10. minuti, ko je zabil Philippe Coutinho, v 32. minuti je na 2:0 povišal Joel Obi, v 42. minuti pa so Italijani vodili že s 3:0 (Marko Livaja).

Tako je bilo prav vsem na stadionu Tofiq Bahramov v Bakuju že po 45 minutah dvoboja jasno, da bodo domači stežka odščipnili kakšno točko uglednemu tekmecu. Žarek upanja je posijal v 53. minuti, ko je Čilenec Nicolas Canales ugnal Handanovića, a več od častnega gola gostitelji niso dosegli. Milanski klub je tako pred mestnim derbijem vknjižil pomembno evropsko zmago.