Samba brazilskih nogometašev proti Hondurasu: Za zlato z Nemci in mislijo na SP 2014, Španci v košarki povozili Francoze

Rio de Janeiro, 17. 08. 2016 19.56 |

Brazilski nogometaši so poskrbeli za veliko veselje svojih rojakov, saj so se uvrstili v finale olimpijskih iger v Riu de Janeiru. V polfinalu so s kar 6:0 odpravili Honduras. V velikem finalu se bodo pomerili z reprezentanco Nemčije, ki je z 2:1 premagala Nigerijo.

Neymar je dosegel najhitrejši gol v zgodovini olimpijskih iger.
Neymar je dosegel najhitrejši gol v zgodovini olimpijskih iger. FOTO: AP

Tekma se še dobro ni začela, kultni stadion Maracana pa je prvič slavil. Po 15 sekundah je namreč gol dosegel prvi brazilski zvezdnik Neymar, ki je zabil najhitrejši gol v zgodovini OI. Na 2:0 je povišal Gabriel Jesus, ki je prvič zadel v 26. minuti, drugič pa v 35. V 51. minuti je četrti brazilski gol dosegel Marquinhos, Luan petega v 79. minuti, Neymar pa svojega drugega v sodniškem dodatku drugega polčasa z enajstih metrov. Brazilci bodo v finalu lovili sploh prvo zlato olimpijsko odličje. Do zdaj so bili trikrat srebrni in enkrat tretji.

Rekord Neymarja
Neymar je na prvi polfinalni tekmi olimpijskega turnirja v Riu de Janeiru proti Hondurasu, ki ravnokar poteka, dosegel gol po 15 sekundah, kar je najhitrejši gol v zgodovini OI. Pred Brazilcem je najhitrejši gol na OI prav tako v Riu dosegla Kanadčanka Janine Beckie, ki je proti Avstraliji zadela po 19 sekundah.

Olimpijski nogometni turnir, polfinale:
Brazilija - Honduras 6:0 (3:0)
Neymar 1., 90., Gabriel 26., 35., Marquinhos 51., Luan 79.

Košarka: Avstralcem so se v polfinalu pridružili še Španci
Španci so drugi polfinalisti olimpijskega turnirja v košarki v Riu de Janeiru. V četrtfinalu so aktualni olimpijski prvaki z 92:67 premagali Francoze. Že prej so bili v četrtfinalu uspešni Avstralci, ki so z 90:64 ugnali Litvo.

Francozi so stik s tekmeci držali prvo četrtino, ki se je končala z 19:16 v korist Španije. Igralci z Apeninskega polotoka so nato stopili na plin in ob polčasu vodili s 43:30. Po treh četrtinah je prednost znašala 20 točk in vprašanj o končnem zmagovalcu je bilo vse manj. Prvi španski strelec je bil Nikola Mirotić s 23 točkami, od tega je 15 točk dosegel z metom za tri točke.

Na prvi tekmi pa so imeli Avstralci vse stvari pod nadzorom, saj so že prvo četrtino dobili s 26:17, polčas pa se je končal z 48:30. Prednost so v drugem polčasu še povečali in se že nekaj minut pred zadnjim zvokom sirene veselili zmage. Prvi strelec tekme je bil Patty Mills s 24 točkami, od tega jih je 15 dal izza črte za tri točke.