Rusija visoko premagala Češko

Varšava, 08. 06. 2012 21.46 |

Na drugi tekmi skupine A na evropskem nogometnem prvenstvu je na stadionu v Vroclavu Rusija premagala Češko s 4:1 in prevzela prvo mesto v skupini. Rusi so po prvem polčasu vodili z 2:0, na koncu pa zanesljivo zmagali. Dva gola je dosegel Dzagojev.

Širkov je dosegel drugi gol za Rusijo na tekmi proti Češki.
Širkov je dosegel drugi gol za Rusijo na tekmi proti Češki. FOTO: Reuters

Na prvi tekmi skupine A sta Poljska in Grčija remizirali (1:1), na drugi pa sta si nasproti stali reprezentanci Rusije in Češke. Rusi so bili v vlogi favorita, na tribunah stadiona v Vroclavu pa je bilo natančno 40.083 gledalcev. Po mirnih uvodnih minutah brez pravih priložnosti so Rusi prišli do rezultatske prednosti v 15. minuti. Po lepi akciji je po strelu z glavo Keržakov zadel vratnico, do odbite žoge je prišel Dzagojev, najboljši strelec Rusov v kvalifikacijah za EP in zanesljivo zadel za 1:0. Devet minut kasneje je bilo že 2:0, zasluženo je vodstvo povišal Širokov, ki je zadel po lepi podaji  Aršavina z lepim lob udarcem čez vratarja Čecha. V prvem polčasu so imeli Čehi celo prednost v strelih na gol (4:2), a vratar Malafejev ni imel težkega dela. Rusi so si že v prvem polčasu priigrali lepo prednost in si na stežaj odprli vrata do prve zmage na šampionatu stare celine.

Ruski navijači so se veselili prve zmage.
Ruski navijači so se veselili prve zmage. FOTO: Reuters

V drugem polčasu je imel Keržakov v 50. minuti priložnost, a je žoga po njegovem strelu zgrešila gol, nato pa je praktično v naslednjem napadu sledil gol za Češko. Pilar je lepo vtekel na sredini igrišča za hrbet ruske obrambne linije in nato lepo preigral še vratarja Malafejeva za znižanje vodstva na 2:1. To je bil drugi reprezentančni gol za mladega Pilarja. Keržakov je imel v nadaljevanju znova izjemno priložnost v 64. minuti, ko je v kazenskem prostoru ustrelil mimo gola, podobno je bilo tudi v 70. minuti. Rusi so znova prevzeli pobudo, v enem od protinapadov pa je zapretil Rosicky, ki je dobro streljal, a je odlično posredoval tudi ruski vratar. Nato pa so sledile minute, ko je bila češka usoda dokončno zapečatena. Najprej je v 79. minuti drugi gol na tekmi dosegel Dzagojev, le dve minuti kasneje pa je bilo že 4:1, gol je dosegel Pavljučenko, ki je v igro vstopil le nekaj minut prej, ko je zamenjal Keržakova. To je bil tudi končni izid tekme, Rusi so zasluženo zmagali in gredo s polnim izkupičkom v drugi krog predtekmovanja.

Rusija - Češka 4:1 (2:0)