Rusija in Južna Koreja sta se razšli z remijem

Cuiaba, 17. 06. 2014 23.54 |

Reprezentanci Rusije in Južne Koreje sta se v prem krogu predtekmovalne skupine H na svetovnem nogometnem prvenstvu v brazilskem mestu Cuiaba razšli z nedoločenim izidom 1:1. Prvi zadetek je dosegel Lee Keun Ho (69.), za Ruse pa je izenačil Aleksej Keržkov pet minute kasneje.

Neodločen izid je glede na potek tekme najpravičnejši.
Neodločen izid je glede na potek tekme najpravičnejši. FOTO: Reuters

Zadnja tekma prvega kroga predtekmovalnega dneva SP ni postregla z lepim nogometom, boj za vsako točko pa so bolje začeli azijski predstavniki. Ti so po dokaj izenačenem prvem polčasu, prevladovali so streli od daleč, v drugem delu tudi prvi povedli. Po skoraj 30 m od vrat je streljal in zadel Lee Keun-Ho. To mu je uspelo v 68 minuti. Igor Akinfejev, vratar ruske zasedbe, je napravil napako in žogo, ki je že skoraj že končala v njegovih rokah, spustil v gol.

Rusija je nato stopnjevala pritisk, selektor Rusije pa je nato na igrišče poslal Alekseja Keržakova, ki je kmalu nato zadel za izenačenje. "Po prejem zadetku smo težko vrnili. Vesel sem, ker je mojim igralcem to uspelo. Zelo dobro se se pobrali, Keržakovki pa je izvrsten igralec," je dejal selektor Rusije Fabio Capello. Kerzžakov je dosegel svoj 26. reprezentančni zadetek za ekipo, ki bo leta 2018 gostila naslednje SP.

Rusija - Južna Koreja 1:1 (0:0)