Rudar z zmago v sodnikovem podaljšku pri tretjeligašu kot prvi v četrtfinale Pokala Slovenije

Dekani, 06. 09. 2016 21.33 |

Nogometaši Rudarja so prvi četrtfinalisti Pokala Slovenije, potem ko so - sicer težje od pričakovanj - izločili tretjeligaša Jadran Dekani. Tekma na Obali se je končala z zmago Velenjčanov z 2:1, zagotovil pa jo je rezervist Sven Dodlek.

Rudar je prvi četrtfinalist slovenskega pokala.
Rudar je prvi četrtfinalist slovenskega pokala. FOTO: Miro Majcen

Obalni tretjeligaš, ki vodi v 3. SNL zahod, je v osmini finala gostil prvoligaša Rudar Velenje. Knapi so se za zmago morali pošteno spotiti, potem ko so že v šesti minuti ostali brez izključenega kamerunskega napadalca Johna Maryja. Primorci so številčno premoč izkoristili v 55. minuti, ko so povedli z golom Luke Stepančiča. Velenjčani so zatem krenili v lov na preobrat in ga tudi dočakali. V vlogi osrednjega junaka se je znašel rezervist Sven Dodlek. Ta je najprej v 67. minuti zabil za izenačenje, nato pa odločil tekmo globoko v sodnikovem podaljšku.