Ljubljana, 22. 09. 2012 20.56 |

V 10. krogu prve slovenske nogometne lige so zmago vknjižili velenjski Rudar, Maribor in Olimpija. Točke pa so si razdelili Luka Koper in Aluminij ter Triglav in Celje.

Derbi dna lestvice med Rudarjem in Muro so na stadionu ob Jezeru bolje začeli gostitelji, ki so v uvodnih minutah prevzeli pobudo na igrišču, a do vodstva so v 11. minuti prišli gostje. Mate Eterović je podal iz kota, v kazenskem prostoru je najvišje skočil kapetan Mure Fabijan Cipot in s strelom z glavo premagal velenjskega vratarja Matjaža Rozmana. Domači so bili najbližje izenačenju v 38. minuti, ko je z močnim strelom s približno 25 metrov poskušal Elvis Bratanović, a mu je veselje preprečila prečka. V sodnikovem dodatku prvega polčasa si je Jure Travner prislužil drugi rumeni karton, posledično rdečega, in zanj se je tekma predčasno končala.

Mura - Rudar
Mura - Rudar FOTO: Miro Majcen

V drugem delu so varovanci novega trenerja Rudarja Aleša Čeha prišli do tako želenega izenačenja. V 57. minuti se je  po gneči v kazenskem prostoru najbolje znašel Bratanović, ki je žogo potisnil v mrežo (1:1). Izenačujoči gol je dal Knapom krila in v 67. minuti jim je uspel popoln preobrat. Po podaji Aleša Jeseničnika je še drugič gostujočega vratarja Filipa Drakoviča premagal Bratanović. Z igralcem manj gostom iz Prekmurja ni več uspelo resneje ogroziti vrat Matjaža Rozmana. Velenjčani so se tako veselili druge prvenstvene zmage in na lestvici prehiteli današnjega tekmeca.

Koprčani iztržili samo točko

Nogometaši Aluminija so vknjižili prvi remi v sezoni.
Nogometaši Aluminija so vknjižili prvi remi v sezoni. FOTO: Damjan Žibert

Nogometaši Luke Koper, ki zasedajo drugo mesto na lestvici, niso našli poti mimo čvrste obrambe Aluminija in razpoloženega vratarja Murka. Tako se gostje iz Kidričevega z obale vračajo s točko. Gostitelji so imeli celotno tekmo terensko premoč, a so bili v zaključkih akcij domači napadalci Brazilec Tom, Denis Popović in Ivica Guberac premalo zabrni. Najlepšo med njimi je v 34. minuti zapravil Popović, ki je po napaki gostujoče obrambe zatresel okvir vrat. Gostje iz Kidričevega so bili osredotočeni predvsem na protinapade, kjer sta zapretila Žiga Vraničar in Tomaž Kožar. V 60. minuti se je izkazal vratar Aluminija Murko, ki je iz neposredne bližine obranil strel Popovića. Gostje so v 77. minuti skoraj povedli, protinapad je iz bližine zaključil Vraničar, a se je z dobro obrambo izkazal domači čuvaj mreže Ermin Hasić. Za nogometaše Aluminija je to prvi prvenstveni remi, medtem ko so Koprčani zagotovo upali na več kot le točko.

Triglav remiziral s Celjem

Prvi dvoboj Kranjčanov in Celjanov v sezoni so dobili slednji. Tudi tokrat so bili bližje uspehu, imeli več lepih priložnosti, a na koncu tudi po zaslugi razpoloženega vratarja Žana Pelka domov odnesli "le" točko, s katero so ohranili stik z vrhom lestvice. Na drugi strani je Triglav z drugim remijem v sezoni ostal na devetem mestu.

Mariborčani brez težav odpravili Gorico

Maribor je brez težav odpravil Hit Gorico.
Maribor je brez težav odpravil Hit Gorico. FOTO: Damjan Žibert
Nogometaši Maribora so med tednom v prvem krogu lige Evropa na kolena z rezultatom 3:0 spravili grški Panathinaikos. Tokrat so v Ljudskem vrtu proti Hit Gorici zabeležili letošnjo osmo prvenstveno zmago (4:0). Razumljivo nekoliko spremenjena prva enajsterica trenerja Darka Milaniča ni dovolila nikakršnega presenečenja pred domačimi navijači. Že v uvodnih minutah tekme so gostitelji praktično odločili zmagovalca. V razmiku treh minut sta zadela napadalca  Alen Ploj in Robert Berič. Visoko zmago Maribora sta v drugem polčasu še potrdila z drugim golom na tekmi Berič in branilec Jovan Vidovič, ki je zadel po lepi podaji Agima Ibraima.

Olimpija do tretje zaporedne zmage

Pod vodstvom Andreja Razdrha je Olimpija nanizala tri zaporedne prvenstvene zmage. FOTO: Damjan Žibert

Nogometaši ljubljanske Olimpije pod vodstvom novega trenerja Andreja Razdrha še niso oddali niti ene točke. Med tednom so se zmaji uspeli uvrstili v tretji krog slovenskega pokala, ko so v gosteh premagali neugodno Muro s 3:0.
Varovanci Andreja Razdrha so v Domžalah zasluženo prišli do tretje zaporedne zmage. Nogometaši Olimpije so terensko premoč kronali v zadnjih minutah prvega polčasa, ko je lepo akcijo po podaji Bobana Jovića z glavo zaključil napadalec Nikola Nikezić. Vse dvome o zmagovalcu je v 74. minuti za natančnim strelom z roba kazenskega prostora odločil Nik Omladič. Ljubljančani so se tako oddolžili Domžalčanom za poraz v uvodnem krogu. Pod vodstvom novega trenerja so se zmaji s tretjo zaporedno zmago zavihteli na tretje mesto na prvenstveni lestvici.

Rudar Velenje – Mura 2:1 (0:1)