Ljubljana, 28. 07. 2012 22.06 |

Nogometaši ljubljanske Olimpije so si v 3. krogu PrveLige privoščili nov spodrsljaj. Tokrat jih je v Stožicah s 3:1 premagala Gorica. V nedeljo so se zmage veselili še Mariborčani in Domžalčani.

Ljubljančani so se v Stožicah vnovič predstavili z brezidejno igro.
Ljubljančani so se v Stožicah vnovič predstavili z brezidejno igro. FOTO: Damjan Žibert

Ljubljančani so po izpadu iz evropskih tekmovanj pozornost usmerili na državno prvenstvo. Toda prva domača preizkušnja po neuspešnem gostovanju v Tromsoeju je razočarala navijače zeleno-belih. Novogoričani, ki so do te tekme tako kot Ljubljančani imeli tri točke, so namreč visoko slavili v Stožicah in se povzpeli pod vrh lestvice. Zmaji so izgubili s kar 3:1. Za Novogoričane sta bila natančna Sandi Arčon (2x) in Alen Jogan, za Ljubljančane pa je edini gol dosegel Blaž Božič.

Mariborčani so se v Fazaneriji veselili prepričljive zmage.
Mariborčani so se v Fazaneriji veselili prepričljive zmage. FOTO: Damjan Žibert
Mariborčanom evropski obračun v Fazaneriji

Evropska potnika, ki uspešno predstavljata slovenski nogomet v mednarodni areni, sta se tokrat udarila doma v tradicionalno prekmursko-štajerskem derbiju. Pred naslednjimi obračuni (Mura bo svojo povratno tekmo proti kijevskemu Arsenalu igrala v Ljudskem vrtu) sta postavi doživeli kar nekaj sprememb zaradi poškodb, kartonov in tudi osvežitev od napornih srečanj na domačih in mednarodnih tekmah. To se je manj poznalo širokemu kadru, ki ga ima na voljo Darko Milanič, tako da so državni prvaki prišli do zmage (3:1) in prvega mesta na lestvici. Mura ostaja pri le eni točki.

Nogometaši Aluminija še čakajo na prvo točko med slovensko elito.
Nogometaši Aluminija še čakajo na prvo točko med slovensko elito. FOTO: Damjan Žibert

Aluminij ostaja brez točk

Aluminij je po porazu v Kranju z 0:1 identičen poraz zabeležil tudi v svojem prvem prvoligaškem nastopu pred domačimi navijači. Igralci iz Kidričevega so se sicer dolgo upirali Domžalčanom, slabih 15 minut pred koncem tekme pa je Jure Balkovec nekdanjim slovenskim državnim prvakom le priigral drugo zmago in tretje mesto na lestvici. Obračun v Kidričevem se ni najbolje začel, temni oblaki in deževje so pokvarili vzdušje. Po petih minutah je začela padati toča in sodnik je prekinil dvoboj za dobrih sedemnajst minut.

Lokalni derbi brez zmagovalca

Celjani še naprej ostajajo vodilna ekipa državnega prvenstva. Kljub živahnemu začetku obeh ekip, predvsem pa Velenjčanov, in kar nekaj strelom so prvo nevarnejšo akcijo izpeljali gosti v 13. minuti, ko je Denis Klinar od daleč žogo poslal malo mimo desne vratnice. Že pet minut pozneje so knapi povedli. Novinec v velenjski ekipi Šindik je izvedel kot, v kazenskem prostoru pa je Miha Korošec za dres povlekel Christiana Bubalovića, zaradi česar je glavni sodnik pokazal na belo točko. Najstrožjo kazen je zanesljivo izvedel Uroš Rošer. Vodstvo pa je trajalo vsega dve minuti. Gregor Bajde je podal v kazenski prostor Rudarja, kjer je z glavo zadel Roman Bezjak in izid izenačil. Po tem zadetku se je dogajanje na celjski zelenici malce umirilo, do konca polčasa sta ekipi sprožili še tri strele, ki pa niso bili dovolj dobri za spremembo izida.

Uroš Rošar je uspešno izvedel najstrožjo kazen.
Uroš Rošar je uspešno izvedel najstrožjo kazen. FOTO: Miro Majcen
Uvod drugega polčasa je bil precej manj dinamičen kot prvi, pravih akcij je bilo malo, zaključnih strelov pa še manj. V 72. minuti je z glavo poskusil Ivan Firer, a je bil nenatančen. V končnici tekme so bili aktivnejši  Velenjčani, po strelu Leona Črnčiča je z 20 metrov žogo poslal mimo leve vratnice. Zadnji strel na tekmi je pripadel Celjanom, a tudi Sebastjanu Gobcu ni uspelo zabiti zmagovitega zadetka

Koprčani doma samo remizirali

Koprčani, ki jih v sredo čaka zaostala tekma 1. kroga v gosteh pri Aluminiju, so še na drugi tekmi zapored igrali 0:0. V povprečni tekmi koprski nogometaši na prvi domači tekmi v sezoni niso zmogli ugnati borbenih gostov iz Kranja, ki so se z novo - četrto - točko vsaj začasno povzpeli na tretje mesto prvenstvene lestvice.

Gorenjce je krasila nepopustljivost.
Gorenjce je krasila nepopustljivost. FOTO: Damjan Žibert

Že prvi polčas je nakazal potek tekme. Obe ekipi sta igrali pretežno na sredini igrišča in poskušali s streli od daleč. Spodobne strele so sprožili Ivica Guberac v 24., Leo Štulac v 28. in Anže Jelar v 38. minuti, a sta bila oba vratarja, koprski Ermin Hasić in Triglavov Žan Pelko, na mestu.
Obetavnejše nadaljevanje je napovedala prva akcija v drugem polčasu, ko je Milan Bubalo v 49. minuti prodrl po desni strani, a je njegov strel znova ustavil Pelko. Sedem minut pozneje je Štulac žogo z glavo lepo spustil na drugo vratnico, a je Guberac meril mimo vrat. Koprčani so v zadnjih minutah poskušali z visokimi podajami ukaniti disciplinirano in borbeno kranjsko obrambo, dvakrat je po njih do strela prišel Matej Mavrič-Rožič, a ne v 82. ne v 85. minuti ni zmogel zadeti gostujočega gola.

Olimpija - ND Gorica 1:3 (0:2)