Remi na Old Traffordu: De Gea reševal United, okvir vrat pa Chelsea

Manchester, 28. 12. 2015 20.17 |

V 19. krogu angleške Premier League je bil na sporedu derbi med Manchester Unitedom in londonskim Chelseajem. Tekmeca sta se razšla brez zmagovalca, z najbolj nepopularnim izidom 0:0.

Pred dvobojem Manchester Uniteda in Chelseja na Old Traffordu večine lastnikov letnih vstopnic in navijačev rdečih vragov ni tako zelo zanimal izid derbija, ampak, ali še zadnjič moštvo s klopi vodi menedžer Louis van Gaal. Nizozemec po nizu skromnih dosežkov več ne uživa njihove podpore, pred kultnim stadionom so prodajalci že ponujali nove šale rdečih vragov z vezenino Joseja Mourinha, kot rešitelja kluba. A očitno so aktualne razmere v klubu, ki zaradi štirih zaporednih porazov članskega moštva, samo izdatno motivirale igralce. Ti so se razleteli po terenu, na uvodu v dvoboj pa je dlani zvestim privržencem kluba, ogrel Španec Juan Mata, ki je zadel prečko. Samo nekaj trenutkov zatem je David De Gea zaustavil dober poizkus Johna Terryja z glavo. Sledila je še vratnica po strelu Anthnoyja Martiala. Gledalci so v prvem polčasu, polnem tempa in veliki želji po golu enih in drugih, ostali prikrajšani le za gol.

Wayne Rooney je imel zadnjo priložnost na dvoboju.
Wayne Rooney je imel zadnjo priložnost na dvoboju. FOTO: Reuters

Tudi nadaljevanje se je začelo silovito, še v 48. minuti je De Gea dvakrat z izjemnim posredovanjem, preprečil veselje v taboru Londončanov. Najprej je z bližine streljal Pedro Rodriguez, odbitek pa je skušal v gol pospraviti Cesar Azpilicueta, a je bil španski vratar na mestu. Tudi Thibaut Courtois je imel polne roke v 56. minuti, ko je po podaji Martiala z bližine streljal Ander Herrera, a njegova mreža je ostala nedotaknjena. Drugače bi lahko bilo nekaj trenutkov zatem; glavni sodnik Martin Atkinson namreč ni videl ničesar spornega v Willianovem igranju z roko, v kazenskem prostoru Chelseja, in pustil, da se igra nadaljuje. Napadalna igra van Galovih izbrancev in čete Guusa Hiddinka pa ni pojenjala. V 62. minuti je visoko prek vrat streljal Nemanja Matić, ki je imel na nogi vodstvo gostov. Tudi Wayne Rooney bi lahko z boljšim strelom ukanil Courtoisa, a je Belgijec s skrajnimi napori žogo le zaustavil.

Do izteka igralnega časa se izid ni spremenil in derbi se je končal z delitvijo točk in to z najbolj nepopularnim nogometnim izidom 0:0.