Remi na Danskem, veselje Švedske

Koebenhavn, 17. 11. 2015 23.09 |

Nastop na evropskem prvenstvu 2016 si je zagotovila še Švedska. V povratni tekmi dodatnih kvalifikacij so Švedi na Danskem remizirali z 2:2, napredovali so s skupnih 4:3.

Na Danskem je Švede v 19. minuti v vodstvo popeljal Zlatan Ibrahimović, ki je izkoristil dobro podajo Kima Källstroma iz kota, v kazenskem prostoru pa se je dobro znašel. Švedski napadalec je drugič zadel v 76. minuti, z odličnim in močnim prostim strelom v zgornji kot Kasperju Schmeichlu ni pustil možnosti.

Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović FOTO: Reuters

Pet minut kasneje so Danci le zadeli. Z leve strani je poda Riza Durmisi, Yussuf Poulsen je na daljši vratnici žogo pospravil v gol. V sodniškem dodatku je za 2:2 zadel Jannik Vestergaard, a veselili so se Švedi.

Iz dodatnih kvalifikacij so si nastop na Euro 2016 priigrali še Irci, ki so s skupnih 3:1 izločili BiH, in Madžari, ki so bili s skupnih 3:1 boljši od Norveške. Že pred tem so si skozi kvalifikacije EP zagotovile reprezentance Albanije, Anglije, Avstrije, Belgije, Češke, Hrvaške, Islandije, Italije, Nemčije, Poljske, Portugalske, Romunije, Rusije, Severne Irske, Slovaške, Španije, Švice, Turčije, Walesa, Madžarske in Irske ter Francije, ki je imela nastop kot gostiteljica prvenstva stare celine že zagotovljen.

Danska - Švedska 2:2 (0:1)  1:2*
Poulsen 81., Vestegaard 90.; Ibrahimović19., 76.