Friend prijateljsko spregledal komolec Ibre: nov domači zdrs Uniteda, Arsenal padel na Anfieldu, Leicester zdaj 2/2

Leicester, Manchester, Liverpool, 04. 03. 2017 17.55 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 6 min

Manchester Uniteda je v 27. krogu Premier League remiziral z Bournemouthom (1:1) in zapravil priložnost, da bi vsaj začasno skočili na četrto mesto. Zlatan Ibrahimović je v 72. minuti zapravil enajstmetrovko in bil blizu tudi izključitvi. Večerni derbi z Arsenalom na Anfieldu pripadel Liverpoolu (3:1).

Ibrahimović tokrat ni imel svojega dne, United pa je zapravil priložnost, da skoči s šestega mesta angleške Premier League. FOTO: AP

Nogometaši Manchester Uniteda niso uspeli izkoristiti terenske premoči, ki so si jo ustvarili na tekmi z Bournemouthom, ki domuje v spodnji polovici ligaške lestvice. Kljub temu, da so imeli kar 21 poskusov proti golu, gostje pa le en strel v okvir vrat, so na koncu na domačem Old Traffordu vpisali zgolj točko. Tudi zaradi zgrešene enajstmetrovke Zlatana Ibrahimovića v 72. minuti tekme oz. bolje zapisano, Artur Boruc se je z dobrim predvidevanjem izkazal z obrambo. Še pred tem je Ibrahimović ob koncu prvega polčasa nešportno udaril Tyronea Mingsa s komolcem, a mu glavni sodnik Kevin Friend ni pokazal predčasne poti pod prho (Ibra je že imel rumeni karton iz 39. minute). Vse skupaj je bilo maščevanje, potem ko ga je Mings v prejšnji akciji pohodil (s kopačko mu je namenoma stopil na glavo). Zadetek za domače je prispeval Marcos Rojo v 23. minuti, na 1:1 pa je še pred iztekom prvega polčasa izenačil norveški napadalec Joshua King. Velja dodati, da so rdeči vragi celoten drugi polčas odigrali z igralcem več, saj je v 45. minuti drugi rumeni karton prejel Andrew Surman.

Shakespeare noče drame za obstanek
Nogometaši Leicestra pa po odhodu Claudia Ranierija nadaljujejo kot prerojeni. Lisjaki so tudi drugo tekmo pod taktirko začasnega trenerja dobili s 3:1. Tokatna žrtev v 27. krogu: Hull City. Leicester druge tekme pod vodstvom trenerja Craiga Shakespeara ni začel najbolje, saj je na domačem stadionu King Power že v 14. minuti zaostal, potem ko je Sam Clucas izkoristil podajo Kamila Grosickega in z neposredne bližine, obdan s tremi branilci lisjakov, žogo poslal za hrbet vratarja Kasperja Schmeichla.

Vardy je eden izmed nogometašev, ki je po odhodu Ranierija zaigral kot prerojen. FOTO: AP

Nogometaši Leicestra, ki so na zadnji tekmi doma s kar 3:1 ugnali Liverpool, so se po uvodnem šoku hitro pobrali. Iz šolskega protinapada, kjer so se poigrali z obrambo Hull Cityja, ki se krčevito bori za obstanek v Premier League, je v 27. minuti po podaji Jamiea Vardyja mrežo gostov za izenačenje na 1:1 zatresel bočni branilec Christian Fuchs. V drugem polčasu je na sceno stopil najboljši nogometaš pretekle sezone Riyad Mahrez: v 59. minuti se je poigral z obrambo gostov iz Kingston upona Hilla, kar tri branilce je dvakrat poslal v prazno in z roba kazenskega prosta s 'slabšo' desnico matiral nemočnega vratarja Eldina Jakupovica za vodstvo Leicestra z 2:1. Zmago prvakov je tik pred iztekom rednega dela potrdil kar gostujoči vezist Tom Huddlestone, ki je žogo po kotu nesrečno poslal v lastno mrežo. Končni izid je bil tako 3:1, kar je pomenilo, da je začasni trener Shakespeare še na drugi tekmi vknjižili identični izid kot na prvi. Zdaj so se lisjaki le dvignili iz bližine mest, kjer se moštva borijo za obstanek, s 27 točkami so na 15. mestu.

Proslavljanje Liverpoolovih Brazilcev Coutinha in Firmina ter Senegalca Maneja.
Proslavljanje Liverpoolovih Brazilcev Coutinha in Firmina ter Senegalca Maneja. FOTO: AP

Večerni derbi z Arsenalom na Anfieldu je Liverpoolu prinesel novo zmago nad klubi, ki zasedajo prva mesta v Premier League, rdeči pa so se po zaslugi sobotnega rezultata (3:1) na lestvici pomaknili pred Londončane. Trener Arsene Wenger se s severa države na jug vrača z novim rezultatom, po katerem bo njegova prihodnost na klopi topničarjev pod še večjim vprašajem. Brez Alexisa Sancheza (odločitev trenerja) in Mesuta Özila (bolezen) v prvi postavi je Wenger že v deveti minuti videl zaostanek svojega moštva, za katerega je poskrbel Roberto Firmino. Liverpool je na polčas odšel z dvema goloma naskoka, potem ko je zadel še Sadio Mane, a je Arsenal po vstopu Sancheza v nadaljevanju uspel znižati prek Dannyja Welbecka. Napet dvoboj je v sodnikovem podaljšku nato odločil Georginio Wijnaldum. Liverpool je tako hitro pozabil na boleč poraz v Leicestru, medtem ko je Arsenal nadaljeval s padanjem po lestvici in je zdaj peti. Rdeči so tekmo izvrstno odprli in spet spomnili na svoje najboljše izvedbe v tej sezoni, že v deveti minuti je Mane poslal žogo skozi gostujočo obrambo do Firmina, ki je z močnim strelom premagal nemočnega Petra Čecha. Po ostri podaji Coutinha bi lahko rdeči hitro tudi podvojili vodstvo, a se žoge Brazilca ni uspel dotakniti nihče od soigralcev. Arsenal je odgovoril prek Alexa Oxlada-Chamberlaina, ki je lepo našel Olivierja Girouda, čigar strel pa je bil premalo za Simona Mignoleta.

Čech je na drugi strani ustavil še Coutinha in preprečil, da bi Arsenal po pol ure igre pobegnil že na visoko prednost. A pet minut pred polčasom je londonska obramba pozabila na Maneja, potem ko sta Londončane lepo izigrala James Milner in Firmino, Senegalec pa je z močnim strelom v daljši kot povišal na 2:0. Coutinho se je nato izkazal z lepo individualno akcijo, lepo si je ustavil visoko žogo in prišel pred Čecha, ki pa ga je prisebno zaprl. Po vstopu Sancheza je bil Arsenal v drugem polčasu takoj nevaren, Giroud je z glavo resno preizkusil Mignoleta, ki ga je ustavil s pomočjo prečke. Sanchez je v 56. minuti tudi zrežiral priključek arsenalovcev, ko je njegova globinska žoga našla Welbecka, nekdanji član Manchester Uniteda pa jo je mojstrsko poslal prek Mignoleta in znižal izid. Podaja Hectorja Bellerina v eni naslednjih akcij ni našla Girouda in Arsenal je vedno resneje lovil celo izenačenje, medtem ko je Liverpool nekaj predaha pred napadi gostov našel le v akcijah navdahnjenega Maneja. Wenger je v zaključku obračuna poskusil še s Theom Walcottom in Lucasom Perezom, Liverpool pa bi lahko hitro pokončal dvome o zmagovalcu, a je Coutinho z roba kazenskega prostora meril prek vrat, medtem ko Joel Matip ni dobro meril z glavo. Nekaj več kot deset minut pred koncem rednega dela je Jürgen Klopp aktiviral Divocka Origija in Belgijec bi lahko hitro postal junak, a je njegov strel z glavo ustavila vratnica. Razen poskusa Sancheza, ki ga je blokiral Matip, si gostje niso pripravili veliko situacij, Wijnaldum pa je uspešno zaključil hiter protinapad Adama Lallane in Origija za zagotovljene tri točke.